mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 4 razy wokół ziemi

4 razy wokół ziemi

Rekordowy dystans czterech długości równika pokonały trzy Mercedesy E320 CDI podczas zakończonego na początku tego miesiące testu nowych jednostek diesla.

4 razy wokół ziemi

30 dni bezustannej podróży po teksańskim torze Laredo pod okiem organizacji FIA, przyniosło Mrecedesowi szereg długodystansowych rekordów.

Wszystko dla ostatecznego przetestowania i spektakularnego zaprezentowania nowych jednostek napędowych V6 o pojemności 3,2-litra, które z nastaniem lata zastąpią dotychczasowe rzędowe 5-cylindrowce (również w C-klasie).

Trzy 224-konne auta pobiły kilka rekordów w tym te najważniejsze na dystansie 100 tys. kilometrów, 50 tys. i 100 tys. mil (80 i 160 tys. km.). E-klasy pokonały wszystkie dystanse ze średnią prędkością oscylującą wokół 225 km/h, bez żadnych postojów na kontrole techniczne.

Łączny dystans przebyty przez załogi trzech Mercedesów to 300.000 mil (482.802 kilometrów), co odpowiada 4,25-krotności dystansu dzielącego Ziemię i Księżyc.

Jednocześnie podczas całych 30 dni dużej próbie poddane zostały zawieszenia aut, które musiały zmierzyć się nie tylko ze stałymi, wysokimi prędkościami, ale i zmiennymi warunkami drogowymi oraz średnią jakością amerykańskiej trasy.

Test bezproblemowo przeszły także układy wydechowe zaopatrzone (standardowo z nową jednostką V6 3,2 CDI) w filtr cząstek stałych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.