mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 4 razy wokół ziemi

4 razy wokół ziemi

Rekordowy dystans czterech długości równika pokonały trzy Mercedesy E320 CDI podczas zakończonego na początku tego miesiące testu nowych jednostek diesla.

4 razy wokół ziemi

30 dni bezustannej podróży po teksańskim torze Laredo pod okiem organizacji FIA, przyniosło Mrecedesowi szereg długodystansowych rekordów.

Wszystko dla ostatecznego przetestowania i spektakularnego zaprezentowania nowych jednostek napędowych V6 o pojemności 3,2-litra, które z nastaniem lata zastąpią dotychczasowe rzędowe 5-cylindrowce (również w C-klasie).

Trzy 224-konne auta pobiły kilka rekordów w tym te najważniejsze na dystansie 100 tys. kilometrów, 50 tys. i 100 tys. mil (80 i 160 tys. km.). E-klasy pokonały wszystkie dystanse ze średnią prędkością oscylującą wokół 225 km/h, bez żadnych postojów na kontrole techniczne.

Łączny dystans przebyty przez załogi trzech Mercedesów to 300.000 mil (482.802 kilometrów), co odpowiada 4,25-krotności dystansu dzielącego Ziemię i Księżyc.

Jednocześnie podczas całych 30 dni dużej próbie poddane zostały zawieszenia aut, które musiały zmierzyć się nie tylko ze stałymi, wysokimi prędkościami, ale i zmiennymi warunkami drogowymi oraz średnią jakością amerykańskiej trasy.

Test bezproblemowo przeszły także układy wydechowe zaopatrzone (standardowo z nową jednostką V6 3,2 CDI) w filtr cząstek stałych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.