Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 4x4 w Golfie

4x4 w Golfie

Subaru Impreza rośnie nowy konkurent w przypadku napędu 4x4. Volkswagen Golf to drugie auto kompaktowe, które w Europie sprzedawane będzie z takim rodzajem napędu.

4x4 w Golfie
Permanenty napęd 4x4, który zawita pod podwozie najpopularniejszego samochodu na Starym Kontynencie można już zamawiać między innymi w Niemczech. Cena takiej wersji kształtuje się w granicach 25 570 Euro. Autorski napęd 4x4 Volkswagena o nazwie 4Motion w przypadku Golfa został na początek połączony z silnikiem Diesla o mocy 140 KM. Auto posiada także sześciostopniową skrzynię manualną i potrzebuje 5,5 l. oleju napędowego na każde 100 km.

System 4Motion działa przy udziale sprzęgła wiskotycznego typu Haldex. Dzięki niemu rozdzielany jest moment obrotowy silnika na obie osie. W normalnych warunkach drogowych większa siła ciągu - 90% wykorzystywana jest przez osią przednią. Jednak w zależności od zmian przyczepności nawierzchni stosunek rozdziału mocy jest zmienny.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 63 090 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. van-5dr.
Tematy w artykule: Golf

Podobne wiadomości:

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Nowy elektryczny Volkswagen w Paryżu

Nowy elektryczny Volkswagen w Paryżu

Aktualności 2016-08-18

Komentuj:

~Derek 2008-12-15

Oczywiście że Hundai to jest gie, ale porównanie Golfa do Subaru Imprezy, czy do Mitsubishi Lancera jest trafne. TO SĄ KONKURENCI ! Może nie do końca w wersjach sportowych (WRX STI vs R32), ale zawsze są to konkurenci. TAK, to NIE jest stały napęd !

~moto_m 2008-12-15

"Jednak w zależności od zmian przyczepności nawierzchni stosunek rozdziału mocy jest zmienny" - co oznacza, że NIE JEST to stały napęd na 4 koła. Jak wiadomo (no redaktorzy nie wiedzą jak widać) - Subaru ma napęd permanentny czyli każde koło dostaje 25% mocy. Haldex płynnie rozdziela napęd pomiędzy osie..

~Greg1 2008-12-15

Nie nowy tylko stary. I nie konkurent. Subaru to zupełnie inny sgment rynku. To tak jak by mówić Mercedesowi E rośnie nowy konkurent Hundai Sonata :/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?