mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 4x4 w Golfie

4x4 w Golfie

Subaru Impreza rośnie nowy konkurent w przypadku napędu 4x4. Volkswagen Golf to drugie auto kompaktowe, które w Europie sprzedawane będzie z takim rodzajem napędu.

4x4 w Golfie
Permanenty napęd 4x4, który zawita pod podwozie najpopularniejszego samochodu na Starym Kontynencie można już zamawiać między innymi w Niemczech. Cena takiej wersji kształtuje się w granicach 25 570 Euro. Autorski napęd 4x4 Volkswagena o nazwie 4Motion w przypadku Golfa został na początek połączony z silnikiem Diesla o mocy 140 KM. Auto posiada także sześciostopniową skrzynię manualną i potrzebuje 5,5 l. oleju napędowego na każde 100 km.

System 4Motion działa przy udziale sprzęgła wiskotycznego typu Haldex. Dzięki niemu rozdzielany jest moment obrotowy silnika na obie osie. W normalnych warunkach drogowych większa siła ciągu - 90% wykorzystywana jest przez osią przednią. Jednak w zależności od zmian przyczepności nawierzchni stosunek rozdziału mocy jest zmienny.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 61 520 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Tematy w artykule: Golf

Podobne wiadomości:

Volkswagen Golf VII face lifting - pierwsze przecieki

Volkswagen Golf VII face lifting - pierwsze...

Aktualności 2016-11-10

Volkswagen Golf GTI z napędem hybrydowym

Volkswagen Golf GTI z napędem hybrydowym

Aktualności 2017-01-31

Komentuj:

~Derek 2008-12-15

Oczywiście że Hundai to jest gie, ale porównanie Golfa do Subaru Imprezy, czy do Mitsubishi Lancera jest trafne. TO SĄ KONKURENCI ! Może nie do końca w wersjach sportowych (WRX STI vs R32), ale zawsze są to konkurenci. TAK, to NIE jest stały napęd !

~moto_m 2008-12-15

"Jednak w zależności od zmian przyczepności nawierzchni stosunek rozdziału mocy jest zmienny" - co oznacza, że NIE JEST to stały napęd na 4 koła. Jak wiadomo (no redaktorzy nie wiedzą jak widać) - Subaru ma napęd permanentny czyli każde koło dostaje 25% mocy. Haldex płynnie rozdziela napęd pomiędzy osie..

~Greg1 2008-12-15

Nie nowy tylko stary. I nie konkurent. Subaru to zupełnie inny sgment rynku. To tak jak by mówić Mercedesowi E rośnie nowy konkurent Hundai Sonata :/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.