mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 500 pojazdów ciężarowych MAN dla Veolia Propreté

500 pojazdów ciężarowych MAN dla Veolia Propreté

Producent pojazdów użytkowych MAN oraz działająca na   międzynarodowych rynkach firma Veolia podpisały ramową umowę na dostawę ponad 500 pojazdów ciężarowych. W ten sposób umocnione zostają kontakty handlowe istniejące między tymi firmami od roku 2004.

500 pojazdów ciężarowych MAN dla Veolia Propreté
Dostawa pojazdów MAN typoszeregów TGL, TGM i TGS nastąpi w roku 2009. Będą one wykorzystywane przede wszystkim w Belgii, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce oraz w innych krajach Europy. Z palety produktów MAN wybrano głównie pojazdy typoszeregu TGS wyposażone w zabudowy w formie wywrotek o zdejmowanej skrzyni i innych wywrotek przeznaczonych do usuwania odpadów. Wiele pojazdów MAN z logo firmy Veolia posiada także zabudowy przystosowane do obsługi rurociągów i kanałów, oczyszczania dróg i usuwania odpadów domowych.

Decyzja o wyborze firmy MAN jako preferowanego dostawy została podjęta na podstawie ekonomicznej i przyjaznej dla użytkownika obsługi pojazdu. „Pojazdy MAN spełniają kryteria norm emisyjnych Euro 4 oraz w przyszłości także Euro 5, a technologia silnika nie wymaga stosowania żadnych substancji dodatkowych, co znacznie ułatwia obsługę pojazdu”, stwierdził Jérôme Lecardonnel, Purchasing Director w firmie Veolia Propreté. Także zautomatyzowana skrzynia biegów MAN TipMatic zapewniająca kierowcy prostą obsługę pojazdu była poważnym atutem przy podejmowaniu decyzji: „Bezpieczny i ekonomiczny”, tak dokonany wybór został podsumowany przez Patrice Germe, kierownika działu zakupów pojazdów ciężarowych w firmie Veolia Propreté. Ponieważ pojazdy do wywożenia odpadów stosowane są głównie na terenie osiedli o dużym natężeniu ruchu, kierowca może się całkowicie skoncentrować na otoczeniu pojazdu i nie musi myśleć o przełączaniu biegów.
Tematy w artykule: MAN MAN TGL MAN TGS

Podobne wiadomości:

Granica przekroczona - Porsche Cayman i...

auto motor i sport 0000-00-00

Bzzzz… - reklama Mini Clubmana

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Szef Skody z prestiżowym tytułem
Szef Skody z prestiżowym tytułem
Bernhard Maier, CEO marki Skoda, został doceniony przez German Design Council (GDC) tytułem Brand Manager of the Year 2017. Nagroda trafiła w jego ręce za wybitne osiagnięcia dla marki należącej do Grupy VW.