mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 500 tysięcy Mercedesów Klasy C

500 tysięcy Mercedesów Klasy C

Mercedes-Benz dostarczył swoim klientom na całym świecie 500.000 nowych modeli Klasy C serii 204 od chwili rynkowego debiutu auta w marcu 2007 r. Najbardziej popularnym silnikiem pod maską nowej Klasy C okazał się C 220 CDI, na który zdecydował się co trzeci nabywca auta. Dużym wzięciem cieszy się również C 200 Kompressor, zamawiany przez 20 procent wszystkich klientów limuzyny Klasy C. 

500 tysięcy Mercedesów Klasy C
„Klasa C w wersji limuzyna utrzymuje od początku roku pozycję światowego lidera sprzedaży w swoim segmencie”, mówi Dr Klaus Maier, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Cars.

„Sprzedaż nowej generacji kombi w tej klasie również rośnie. W pierwszym roku po rynkowym debiucie kombi sprzedajemy o 20 procent więcej samochodów niż w przypadku poprzedniego modelu w tym samym okresie.”

Już około  440.000 limuzyn nowej Klasy C trafiło do nabywców od chwili wprowadzenia jej na rynek. Z kolei wersja kombi znalazła, od wprowadzenia jej do sprzedaży jesienią 2007 r., już 60.000 chętnych.

Limuzyny Klasy C produkowane są w zakładach Mercedes-Benz w Sindelfingen, Bremie, Wschodnim Londynie i Pekinie. Kombi Klasy C jest montowane wyłącznie w fabryce w Bremie. Latem tego roku zakład w Sindelfingen otrzymał J.D. Power Platinum Award. Fabrykę uhonorowano tytułem zakładu o najwyższej jakości produkcji na świecie. Obiekt zdobył także ostatnio miano „Fabryki roku” w uznaniu znakomitego systemu zarządzania jakością stosowanego przy produkcji Klasy C. 250-tysięczny egzemplarz Klasy C – C 220 CDI limuzyna w kolorze srebrny metalik – zjechał właśnie z taśmy montażowej w Sindelfingen i wkrótce trafi do nabywcy w Japonii.

Nowa Klasa C cieszy się szczególną popularnością wśród klientów w Niemczech, gdzie notuje się mniej więcej czwartą część całkowitej sprzedaży modeli tej klasy. Sedan Klasy C zdołał również zachować pozycję lidera rynku niemieckiego od początku tego roku. Drugim co do ważności rynkiem, z udziałem na poziomie 20 procent światowej sprzedaży, są Stany Zjednoczone. Dalszymi w kolejności rynkami są Wielka Brytania, Włochy i Afryka Południowa.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa C
Mercedes Klasa C
Cena podstawowa już od: 120 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!

Aktualności 2017-12-01

Carlsson CK63 S – poprawianie AMG

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~chyba nie tak 2008-12-05

duze zaklady Mercedesa sa tez w RPA, ktorym desygnowano produkcje modelu c z kierownica po prawej stronie ( ten eksport z nmiemiec do japonii to jakisd wyjatek ) , takze z kierowenica z lewej sa robione tam na poludniowa polkule

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.