mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 500 tysięcy Mercedesów Klasy C

500 tysięcy Mercedesów Klasy C

Mercedes-Benz dostarczył swoim klientom na całym świecie 500.000 nowych modeli Klasy C serii 204 od chwili rynkowego debiutu auta w marcu 2007 r. Najbardziej popularnym silnikiem pod maską nowej Klasy C okazał się C 220 CDI, na który zdecydował się co trzeci nabywca auta. Dużym wzięciem cieszy się również C 200 Kompressor, zamawiany przez 20 procent wszystkich klientów limuzyny Klasy C. 

500 tysięcy Mercedesów Klasy C
„Klasa C w wersji limuzyna utrzymuje od początku roku pozycję światowego lidera sprzedaży w swoim segmencie”, mówi Dr Klaus Maier, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Cars.

„Sprzedaż nowej generacji kombi w tej klasie również rośnie. W pierwszym roku po rynkowym debiucie kombi sprzedajemy o 20 procent więcej samochodów niż w przypadku poprzedniego modelu w tym samym okresie.”

Już około  440.000 limuzyn nowej Klasy C trafiło do nabywców od chwili wprowadzenia jej na rynek. Z kolei wersja kombi znalazła, od wprowadzenia jej do sprzedaży jesienią 2007 r., już 60.000 chętnych.

Limuzyny Klasy C produkowane są w zakładach Mercedes-Benz w Sindelfingen, Bremie, Wschodnim Londynie i Pekinie. Kombi Klasy C jest montowane wyłącznie w fabryce w Bremie. Latem tego roku zakład w Sindelfingen otrzymał J.D. Power Platinum Award. Fabrykę uhonorowano tytułem zakładu o najwyższej jakości produkcji na świecie. Obiekt zdobył także ostatnio miano „Fabryki roku” w uznaniu znakomitego systemu zarządzania jakością stosowanego przy produkcji Klasy C. 250-tysięczny egzemplarz Klasy C – C 220 CDI limuzyna w kolorze srebrny metalik – zjechał właśnie z taśmy montażowej w Sindelfingen i wkrótce trafi do nabywcy w Japonii.

Nowa Klasa C cieszy się szczególną popularnością wśród klientów w Niemczech, gdzie notuje się mniej więcej czwartą część całkowitej sprzedaży modeli tej klasy. Sedan Klasy C zdołał również zachować pozycję lidera rynku niemieckiego od początku tego roku. Drugim co do ważności rynkiem, z udziałem na poziomie 20 procent światowej sprzedaży, są Stany Zjednoczone. Dalszymi w kolejności rynkami są Wielka Brytania, Włochy i Afryka Południowa.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa C
Mercedes Klasa C
Cena podstawowa już od: 120 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Komentuj:

~chyba nie tak 2008-12-05

duze zaklady Mercedesa sa tez w RPA, ktorym desygnowano produkcje modelu c z kierownica po prawej stronie ( ten eksport z nmiemiec do japonii to jakisd wyjatek ) , takze z kierowenica z lewej sa robione tam na poludniowa polkule

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.