mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 500-tysięczne MINI

500-tysięczne MINI

Z taśm montażowych brytyjskiej fabryki w Oxfordzie zjechał w ubiegłym tygodniu jubileuszowy, 500-tysięczny egzemplarz MINI.

500-tysięczne MINI

Jubileuszowym modelem był MINI Cooper S w ciemnoszarym kolorze, którego nabywca ze Stanów Zjednoczonych odebrał bezpośrednio z fabryki.

Liczba 500 tysięcy wyprodukowanych aut została osiągnięta w nieco ponad 3 lata, od lipca 2001 roku, choć historia marki sięga 1959 roku, kiedy to na drogach Wlk. Brytanii pojawiły się pierwsze takie małe samochody.
Produkcja modelów MINI odbywa się wyłącznie w fabryce w Wlk. Brytanii. W ubiegłym roku wyprodukowano 174.366 pojazdów, które trafiły do odbiorców w ponad 70 krajach. Ten rok zapowiada się również rekordowo, w pierwszych siedmiu miesiącach sprzedano już 111.142 aut, o 4,3% więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

Największym rynkiem sprzedaży dla aut tej marki pozostaje ciągle Wlk. Brytania, tuż za nią plasują się USA, Niemcy i Włochy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie
Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie
Już jesienią na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie pojawi się nowa generacja Subaru Imprezy. Japoński producent uchylił właśnie rąbka tajemnicy na temat kolejnej odsłony kultowego modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech