mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 500-tysięczne MINI

500-tysięczne MINI

Z taśm montażowych brytyjskiej fabryki w Oxfordzie zjechał w ubiegłym tygodniu jubileuszowy, 500-tysięczny egzemplarz MINI.

500-tysięczne MINI

Jubileuszowym modelem był MINI Cooper S w ciemnoszarym kolorze, którego nabywca ze Stanów Zjednoczonych odebrał bezpośrednio z fabryki.

Liczba 500 tysięcy wyprodukowanych aut została osiągnięta w nieco ponad 3 lata, od lipca 2001 roku, choć historia marki sięga 1959 roku, kiedy to na drogach Wlk. Brytanii pojawiły się pierwsze takie małe samochody.
Produkcja modelów MINI odbywa się wyłącznie w fabryce w Wlk. Brytanii. W ubiegłym roku wyprodukowano 174.366 pojazdów, które trafiły do odbiorców w ponad 70 krajach. Ten rok zapowiada się również rekordowo, w pierwszych siedmiu miesiącach sprzedano już 111.142 aut, o 4,3% więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

Największym rynkiem sprzedaży dla aut tej marki pozostaje ciągle Wlk. Brytania, tuż za nią plasują się USA, Niemcy i Włochy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.