mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 500-tysięczne MINI

500-tysięczne MINI

Z taśm montażowych brytyjskiej fabryki w Oxfordzie zjechał w ubiegłym tygodniu jubileuszowy, 500-tysięczny egzemplarz MINI.

500-tysięczne MINI

Jubileuszowym modelem był MINI Cooper S w ciemnoszarym kolorze, którego nabywca ze Stanów Zjednoczonych odebrał bezpośrednio z fabryki.

Liczba 500 tysięcy wyprodukowanych aut została osiągnięta w nieco ponad 3 lata, od lipca 2001 roku, choć historia marki sięga 1959 roku, kiedy to na drogach Wlk. Brytanii pojawiły się pierwsze takie małe samochody.
Produkcja modelów MINI odbywa się wyłącznie w fabryce w Wlk. Brytanii. W ubiegłym roku wyprodukowano 174.366 pojazdów, które trafiły do odbiorców w ponad 70 krajach. Ten rok zapowiada się również rekordowo, w pierwszych siedmiu miesiącach sprzedano już 111.142 aut, o 4,3% więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

Największym rynkiem sprzedaży dla aut tej marki pozostaje ciągle Wlk. Brytania, tuż za nią plasują się USA, Niemcy i Włochy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport