mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 50 lat Giugiaro

50 lat Giugiaro

Włoski stylista, autor wielu samochodów, skończył właśnie 67 lat i obchodzi okrągłą rocznicę pracy twórczej.

50 lat Giugiaro

Z tej okazji nie zamierza on jednak odłożyć rysownika, programów komputerowych, czy wreszcie swej kreatywności w stan bierności. Wręcz przeciwnie - aktualnie trwają ostatnie prace nad najnowszym dziełem.

Podczas październikowych targów w Tokio, pokaże on swoje najnowsze cacko - prototyp auta sportowego na 50-rocznicę pracy. Auto ma wzbudzić sensację, a na wszelkie pytania twórca odpowiada: "Poczekajcie, a zobaczycie, inaczej to nie będzie niespodzianka".

Wszyscy wiedzą, że Giorgetto Giugiaro stać na wiele. Mamy jeszcze w pamięci wspaniały concept Brera, który pokazany trzy lata temu podczas genewskiej imprezy przyciągnął tyle osób i wzbudził taki aplauz, że Alfa Romeo nie miała innego wyboru niż wdrożyć go do produkcji w niemal niezmienionej formie.

Więcej - następczyni 156-ki, najnowsza Alfa 159 wygląda jak klon stylowego coupe. Dotyczy to także kombi 159 i Brera Spider (kabriolet; oba zadebiutują za rok w Genewie).

Tak, pasmem nieustających niemal sukcesów z lukratywnej niszy motoryzacji, toczy się praca 67-letniego już Włocha od 1955 roku. Zaczynał w studiu Fiata, potem w Bertone, a potem założył własną firmę Italdesign Giugiario w 1968 roku. Wśród ponad 250 jego dzieł, spośród których notabene, codzień kilka możemy spotkać na drodze.

Są to między innymi Fiaty Panda ('81), Uno ('84) Croma ('85), Punto ('92) i ostatnio Grande Punto. Poza tym oczywiście Alfy Romeo: 156, Brera, 159 oraz Ferrari Enzo, produkcyjne Maserati i prototyp Kubang, a nawet opony. Poza motoryzacją Giorgetto Giugiaro zajmuje się aparatami fotograficznymi, meblami i armaturą.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.