mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 50 lat Giugiaro

50 lat Giugiaro

Włoski stylista, autor wielu samochodów, skończył właśnie 67 lat i obchodzi okrągłą rocznicę pracy twórczej.

50 lat Giugiaro

Z tej okazji nie zamierza on jednak odłożyć rysownika, programów komputerowych, czy wreszcie swej kreatywności w stan bierności. Wręcz przeciwnie - aktualnie trwają ostatnie prace nad najnowszym dziełem.

Podczas październikowych targów w Tokio, pokaże on swoje najnowsze cacko - prototyp auta sportowego na 50-rocznicę pracy. Auto ma wzbudzić sensację, a na wszelkie pytania twórca odpowiada: "Poczekajcie, a zobaczycie, inaczej to nie będzie niespodzianka".

Wszyscy wiedzą, że Giorgetto Giugiaro stać na wiele. Mamy jeszcze w pamięci wspaniały concept Brera, który pokazany trzy lata temu podczas genewskiej imprezy przyciągnął tyle osób i wzbudził taki aplauz, że Alfa Romeo nie miała innego wyboru niż wdrożyć go do produkcji w niemal niezmienionej formie.

Więcej - następczyni 156-ki, najnowsza Alfa 159 wygląda jak klon stylowego coupe. Dotyczy to także kombi 159 i Brera Spider (kabriolet; oba zadebiutują za rok w Genewie).

Tak, pasmem nieustających niemal sukcesów z lukratywnej niszy motoryzacji, toczy się praca 67-letniego już Włocha od 1955 roku. Zaczynał w studiu Fiata, potem w Bertone, a potem założył własną firmę Italdesign Giugiario w 1968 roku. Wśród ponad 250 jego dzieł, spośród których notabene, codzień kilka możemy spotkać na drodze.

Są to między innymi Fiaty Panda ('81), Uno ('84) Croma ('85), Punto ('92) i ostatnio Grande Punto. Poza tym oczywiście Alfy Romeo: 156, Brera, 159 oraz Ferrari Enzo, produkcyjne Maserati i prototyp Kubang, a nawet opony. Poza motoryzacją Giorgetto Giugiaro zajmuje się aparatami fotograficznymi, meblami i armaturą.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.