mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 50 stacji LOTOS Optima w pół roku

50 stacji LOTOS Optima w pół roku

Zgodnie z zapowiedziami spółka LOTOS Paliwa uruchomiła w ubiegłym roku 50 stacji LOTOS Optima. Jednocześnie firma pobiła rekord włączając do swojej sieci aż 63 nowe placówki.
 

50 stacji LOTOS Optima w pół roku

W przeważającej ilości były to właśnie stacje LOTOS Optima, ale w tej liczbie znalazły się również obiekty premium (10 stacji) oraz MOP (3 stacje). Te ostatnie otwarto przy autostradzie A1 i drodze ekspresowej S3.  

Spółka może mówić o podwójnym sukcesie. Liczba 63 nowo otwartych stacji to rekordowy wzrost na krajowym rynku sprzedaży detalicznej paliw. Od 2005 r. Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego publikuje dane dotyczące liczby stacji funkcjonujących w poszczególnych sieciach. Sześćdziesiąt trzy stacje LOTOSU, włączone do sieci w ubiegłym roku, to największy jednoroczny przyrost na tym rynku.

– Dla nas istotne jest to, że w każdym regionie gdzie otworzyliśmy nowe stacje, bez względu na to czy jest to segment ekonomiczny czy premium powiększamy nasz udział w rynku. Stacje te nie są dla siebie konkurencją, wręcz przeciwnie pozwalają skuteczniej konkurować z innymi sieciami dzięki bogatszej ofercie i niższym cenom – mówi Paweł Lisowski, prezes LOTOS Paliwa.  

W styczniu 2012 r. mija szesnaście lat od powołania spółki LOTOS Paliwa, odpowiadającej za rozwój i zarządzanie ogólnopolską siecią stacji paliw LOTOS. Aktualnie w sieci LOTOS funkcjonują łącznie 362 stacje dogodnie zlokalizowane w miastach i przy trasach przelotowych. Spółka realizuje również inwestycje związane z budową stacji przy autostradach i drogach ekspresowych w ramach tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Aktualnie LOTOS Paliwa zarządza siecią 10 MOP-ów, zlokalizowanych przy autostradach A1,A2, A4 i A6 i drodze ekspresowej S3. Kolejne obiekty tego typu zostaną uruchomione m.in. przy drodze ekspresowej S7.
 
13 lipca 2011 r. LOTOS Paliwa uruchomiła segment stacji ekonomicznych pod nazwą LOTOS Optima. Powołaniu sieci przyświecało hasło „Zatankuj najwyższej jakości paliwa LOTOS w optymalnej cenie”. LOTOS Paliwa posiada również certyfikowany przez PCBC S.A. system zarządzania jakością w zakresie hurtowego obrotu i dostarczania do stacji paliw benzyn i olejów napędowych do pojazdów samochodowych oraz hurtowego obrotu lekkimi olejami opałowymi.


Podobne wiadomości:

Sprawdzono jakość paliwa w 2015 roku - wyniki kontroli

Sprawdzono jakość paliwa w 2015 roku - wyniki...

Aktualności 2016-04-13

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.