mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 50-tysięczne Volvo C70

50-tysięczne Volvo C70

Choć Volvo raczej kojarzy się z bezpiecznymi limuzynami, względnie z autami o nadwoziu kombi, to nie najgorzej sprzedają sie również kabriolety tej szwedzkiej marki. Druga generacja modelu C70 właśnie przekroczyła liczbę 50 tys. sprzedanych egzemplarzy.

50-tysięczne Volvo C70
Druga generacja Volvo C70 po raz pierwszy zaprezentowana została na wystawie samochodowej IAA we Frankfurcie jesienią 2005 roku, zaś w sprzedaży pojawiła się na początku następnego roku. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, który produkowany był w latach 1995-2005, druga generacja C70, jako jeden z pierwszych modeli z segmentu premium, ma składany, twardy dach (trzyczęściowy).

Takie rozwiązanie pozwoliło, by Volvo C70 nabrało bardziej eleganckiej sylwetki typowej dla aut typu coupe, a ponadto stało się dużo bardziej bezpieczne. Niezaprzeczalnym dowodem tej drugiej kwestii był test dziesięciu kabrioletów przeprowadzonych przez amerykańską organizację IIHS, w którym to Volvo C70 okazało się najbezpieczniejsze, otrzymując tytuł "Top Safety Pick" i zbierając najwyższe noty w każdej z badanych kategorii.

Obecnie Volvo C70 dostępne jest w pięciu wersjach silnikowych, których moc waha się od 136 do 230 koni mechanicznych. Produkcja odbywa się w fabryce w Uddevalli w Szwecji, która w 60 proc. jest własnością Pininfariny i w 40 proc. Volvo.

Jubileuszowy egzemplarz C70 trafi do klienta z Niemiec. Wyposażony jest w turbodoładowaną, wysokoprężną jednostkę D5 o mocy 180 KM oraz automatyczną przekładnię i jest koloru czarnego.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo C70 Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo C70 kabriolety

Podobne wiadomości:

Ekologiczne Volvo samochodem wyścigowym

auto motor i sport 0000-00-00

W zawodach STCC (ang. Swedish Touring Car Championship) wystartuje w tym roku ekologiczne Volvo C30 DRIVEe.

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.