mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 54 lata temu urodził się Ayrton Senna

54 lata temu urodził się Ayrton Senna

54... tyle lat skończyłby dziś Ayrton Senna. Niestety tragiczny wypadek na torze Imola przerwał dominację najlepszego w historii. Dziś również google składa hołd brazylijskiemu kierowcy.

54 lata temu urodził się Ayrton Senna
Ayrton Senna stanął na starcie 161 wyścigów, 81 razy osiągał w nich podium, 41 razy na metę dojeżdżał jako pierwszy, 65 razy wywalczył Pole Position, w sumie zdobył 610 punktów. Tytuł mistrzowski wywalczył trzy raz - w 1988, 1990 i 1991 roku. Debiutował w zespole Tolemana, a swój pierwszy wyścig wygrał w barwach Team Lotus. Jednak największa dominacja to starty w zespole McLarena. Swój nowy rozdział miał pisać w zespole Sir Franka Williamsa. Na drodze do kolejnego tytuł stanął ten, którego nazwali Tamburello.

fot.google.com

Można godzinami sprzeczać się o to czy Ayrton Senna był najlepszym kierowcą, czy nie. Można stanąć po stronie tych, którzy uważają, że to odwieczny rywal Senny, Prost jest lepszy, albo inny legendarny kierowca Juan Manuel Fangio. Możesz poprzeć tych, którzy tytuł najlepszego oddają 7-krotnemu mistrzowi świata, Michaelowi Schumacherowi. Dziś jednak niech przemówią kierowcy F1:Wszystkiego najlepszego Ayrton!
Tematy w artykule: Formuła 1 F1 F1 Formula 1 F1 Ayrton Senna

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman