mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 58 punktów za jednym razem

58 punktów za jednym razem

Pół godziny trwał pościg świętokrzyskiej policji za piratem drogowym, który w tym czasie zdążył złamać chyba wszystkie przepisy drogowe. Po podliczeniu okazało się, że "zarobił" w ten sposób aż 58 punktów karnych.

58 punktów za jednym razem
A wszystko zaczęło się w miejscowości Salata, gdzie ustawiony przez policjantów fotoradar zarejestrował auto, które w terenie zabudowanym miało na liczniku prawie 130 km/h. Około kilometr dalej funkcjonariusze zatrzymywali wszystkich kierowców, którzy popełnili jakieś wykroczenie zarejestrowane przez urządzenie. Nie inaczej chcieli postąpić z 21-letnim kierowcą Peugeota. Mężczyzna nie zatrzymał się jednak do kontroli.

Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg za piratem drogowym. Zatrzymali go jednak dopiero kilka kilometrów dalej w Miedzianej Górze. W tym czasie mężczyzna zdążył złamać praktycznie wszystkie przepisy ruchu drogowego. Nie stosował się do znaków drogowych, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, na skrzyżowaniach i na przejściach dla pieszych, zajeżdżał innym kierowcom drogę. Cały czas poruszał się również z niedozwoloną prędkością. Policjanci, nie chcąc powodować dodatkowego zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego, wykorzystali chwilę, kiedy na drodze nie było innych pojazdów i dopiero wówczas wyprzedzili szalonego kierowcę. Kiedy go zatrzymali okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy - miał ponad 2 promile w organizmie.

Po wylegitymowaniu pirata drogowego okazało się, że 21-latkowi rok wcześniej zatrzymano prawo jazdy za... prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. Sprawa ta nie zakończyła się jeszcze prawomocnym wyrokiem sądowym. Po podliczeniu wszystkich przewinień, jakich dopuścił się mężczyzna, okazało się, że jego konto liczy aż 58 punktów karnych. Jak tylko 21-latek wytrzeźwieje spotka się z prokuratorem. Może mu grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Tematy w artykule: policja

Podobne wiadomości:

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z...

Aktualności 2017-06-13

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Aktualności 2017-06-19

Komentuj:

~T 2008-05-05

Spokojnie. Wystarczy aby przesiedział 1 rok. Do tego jeszcze 2 lata w zawieszeniu. Ale rok niech przesiedzi. Problem tylko w tym, że pewnie dostaje rok, ale w zawieszeniu. Czyli nic nie dostanie.

~kenya 2008-04-29

3 lata dla recydywisty powinni go zamknac na 10 lat [bez mozliwosci warunkowego!!!] oraz dozywotni zakaz jazdy wszelkimi pojazdami mechanicznymi, przecież tacy ludzie nic nie robia sobie z przepisow, sa potencjalnymi zabojcami małotego tu dostrzegamy moc naszego prawa w polsce, ktoś złapany na jeździe po pijaku może odwołać się od wyroku i być wolnym człowiekim co więcej jak widzimy na przukładzie prowadzic auto... :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.