mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 5 lat "Okazji lwa"

5 lat "Okazji lwa"

W czerwcu mija 5 lat od rozpoczęcia działalności w Polsce sieci sprzedaży samochodów używanych "Okazje lwa". Program ten stworzony i nadzorowany przez Peugeot obejmuje aktualnie 30 punktów, czyli mniej więcej połowę całej sieci dealerskiej w Polsce.

5 lat

Aby przystąpić do programu dealer musi spełniać określone wymagania. Najważniejsze z nich to odpowiednio przygotowany plac dla aut używanych oraz wyznaczony, odrębny personel. Cały proces wejścia do programu trwa min. miesiąc i obejmuje również zestaw obowiązkowych dla dealera szkoleń handlowych i serwisowych.

 

Od 2001 roku w ramach programu „Okazje lwa” zostało sprzedanych blisko 4 tys. pojazdów w większości marki Peugeot (ok. 90%). Aktualnie każdego dnia wyjeżdża do klientów 4 do 5 samochodów. Sprzedaż cały czas rośnie : w 2005 r. zanotowano 51% wzrostu w stosunku do 2004, natomiast w roku bieżącym  w ciągu pierwszych pięciu miesięcy sprzedaż wzrosła o 61%.

 

Samochodem „Okazje lwa” może zostać jedynie auto, które nie jest starsze niż 5 lat od daty pierwszej rejestracji i ma na liczniku nie więcej niż 150 tys. km. Dodatkowo każdy pojazd musi przejść drobiazgową kontrolę, po której wszystkie zauważone nieprawidłowości muszą zostać usunięte zgodnie z przygotowanymi standardami niemieckiej firmy eksperckiej Dekra w Polsce. Auto może wtedy otrzymać Certyfikat Jakości Pojazdu i zostać samochodem „Okazje lwa”.

 

Samochody sprzedawane w ramach programu „Okazje lwa” oferują klientom dodatkowy pakiet korzyści, który jest do nich przypisany. Co ważne, pakiet ten jest całkowicie bezpłatny. W jego skład wchodzą: gwarancja umowna, usługa pomocy Peugeot Assistance 24h oraz wspomniany wcześniej Certyfikat Jakości Pojazdu Dekra.

W przypadku problemu z autem organizowana jest dla kierowcy i współpasażerów pomoc w postaci holowania samochodu, przekazania auta zastępczego czy np. zorganizowania powrotu do domu lub pobytu w hotelu. Naprawa auta może być wykonana we wszystkich autoryzowanych serwisach Peugeot w Polsce oraz w większości krajów europejskich. Okres udzielanej gwarancji i usługi assistance to min.  12 miesięcy dla każdego samochodu „Okazje lwa” z możliwością przedłużenia do dwóch lat.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.