Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 5 lat "Okazji lwa"

5 lat "Okazji lwa"

W czerwcu mija 5 lat od rozpoczęcia działalności w Polsce sieci sprzedaży samochodów używanych "Okazje lwa". Program ten stworzony i nadzorowany przez Peugeot obejmuje aktualnie 30 punktów, czyli mniej więcej połowę całej sieci dealerskiej w Polsce.

5 lat

Aby przystąpić do programu dealer musi spełniać określone wymagania. Najważniejsze z nich to odpowiednio przygotowany plac dla aut używanych oraz wyznaczony, odrębny personel. Cały proces wejścia do programu trwa min. miesiąc i obejmuje również zestaw obowiązkowych dla dealera szkoleń handlowych i serwisowych.

 

Od 2001 roku w ramach programu „Okazje lwa” zostało sprzedanych blisko 4 tys. pojazdów w większości marki Peugeot (ok. 90%). Aktualnie każdego dnia wyjeżdża do klientów 4 do 5 samochodów. Sprzedaż cały czas rośnie : w 2005 r. zanotowano 51% wzrostu w stosunku do 2004, natomiast w roku bieżącym  w ciągu pierwszych pięciu miesięcy sprzedaż wzrosła o 61%.

 

Samochodem „Okazje lwa” może zostać jedynie auto, które nie jest starsze niż 5 lat od daty pierwszej rejestracji i ma na liczniku nie więcej niż 150 tys. km. Dodatkowo każdy pojazd musi przejść drobiazgową kontrolę, po której wszystkie zauważone nieprawidłowości muszą zostać usunięte zgodnie z przygotowanymi standardami niemieckiej firmy eksperckiej Dekra w Polsce. Auto może wtedy otrzymać Certyfikat Jakości Pojazdu i zostać samochodem „Okazje lwa”.

 

Samochody sprzedawane w ramach programu „Okazje lwa” oferują klientom dodatkowy pakiet korzyści, który jest do nich przypisany. Co ważne, pakiet ten jest całkowicie bezpłatny. W jego skład wchodzą: gwarancja umowna, usługa pomocy Peugeot Assistance 24h oraz wspomniany wcześniej Certyfikat Jakości Pojazdu Dekra.

W przypadku problemu z autem organizowana jest dla kierowcy i współpasażerów pomoc w postaci holowania samochodu, przekazania auta zastępczego czy np. zorganizowania powrotu do domu lub pobytu w hotelu. Naprawa auta może być wykonana we wszystkich autoryzowanych serwisach Peugeot w Polsce oraz w większości krajów europejskich. Okres udzielanej gwarancji i usługi assistance to min.  12 miesięcy dla każdego samochodu „Okazje lwa” z możliwością przedłużenia do dwóch lat.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda pokazuje siłę na rajdzie Hiszpanii
Skoda pokazuje siłę na rajdzie Hiszpanii
Podczas Rajdu Hiszpanii na liście startowej pojawiło sie aż dziesięć egzemplarzy Skody Fabia R5, z których trzy mają szanse na zdobycie tytułu mistrzowskiego. Rajdowe Mistrzostwa Świata wchodzą w decydującą fazę.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj