mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 5 lat obecności Mazdy w Polsce

5 lat obecności Mazdy w Polsce

Mazda świętuje 5-lecie obecności na rynku polskim. Przez pięć lat Mazda Motor Poland sprzedała ponad 15 000 samochodów. W Polsce jest 29 punktów dealerskich oraz 15 Autoryzowanych Stacji Obsługi.

5 lat obecności Mazdy w Polsce
Mazda Motor Poland sprzedaż samochodów rozpoczęła w czerwcu 2008 roku. W okresie od czerwca 2008 do końca maja 2013 polski importer samochodów marki Mazda sprzedał 15 029 sztuk aut. Największą popularnością cieszył się model Mazda6(4904 sprzedanych egzemplarzy). Drugą pozycję w rankingu zajmuje Mazda3 z ilością 4225 szt.. Najniższy stopień podium przypadł dla Mazdy2 - 2145 sprzedanych egzemplarzy.

Najnowszym modelem w gamie jest nowa generacja Mazdy6. Jak dotąd polski importer otrzymał 1086 zamówień na ten model, a do klientów trafiło już 700 aut. Miniony miesiąc okazał się rekordowym, gdyż sprzedano 219 sztuk Mazdy6, co jest jak dotąd najlepszym wynikiem sprzedażowym jednego modelu Mazdy w Polsce.

„Przez 5 ostatnich lat intensywnie rozwijaliśmy naszą sieć sprzedaży, ale przede wszystkim udowaliśmy świadomość marki. Niewiele osób znało wcześniej nasze nowe modele i wiedziało, że wszystkie pochodzą z Japonii. Ogromnie cieszy nas dobre przyjęcie naszych produktów – ponad 15 tys. sprzedanych samochodów to wynik znacznie przewyższający pierwotne plany.

Ogromnej motywacji dodaje sukces przełomowej technologii SKYACTIV oraz modeli CX-5 i Mazda6 – nie tylko handlowy, ale również wizerunkowy – te auta wygrywają testy porównawcze w mediach motoryzacyjnych i cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem klientów. Nasze obecne działania mają na celu większą aktywność na rynkach lokalnych i ciągłe doskonalenie jakości obsługi. Na horyzoncie już niebawem pojawią się nowe modele Mazdy, co z pewnością pozwoli nam na umocnienie pozycji na polskim rynku”
, powiedział  Łukasz Paździor, dyrektor zarządzający MMPOL.

W momencie debiutu Mazdy na rynku w Polsce działało 11 autoryzowanych salonów sprzedaży japońskiego producenta i 17 ASO. Obecnie w Polsce jest 29 punktów dealerskich oraz 15 Autoryzowanych Stacji Obsługi.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Mazda CX-5
Mazda CX-5
Cena podstawowa już od: 95 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor Show

Dwa koncepty Mazdy na targach Tokio Motor...

Aktualności 2017-10-26

40 lat Fiata 126p - Maluch...

auto motor i sport 0000-00-00

Równo 40 lat temu, 6 czerwca 1973 roku z taśm montażowych dawnej Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej zjechały pierwsze egzemplarze Fiata 126p - narodził się Mały Polski Fiat, czyli Maluch.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando