mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 5 lat obecności Mazdy w Polsce

5 lat obecności Mazdy w Polsce

Mazda świętuje 5-lecie obecności na rynku polskim. Przez pięć lat Mazda Motor Poland sprzedała ponad 15 000 samochodów. W Polsce jest 29 punktów dealerskich oraz 15 Autoryzowanych Stacji Obsługi.

5 lat obecności Mazdy w Polsce
Mazda Motor Poland sprzedaż samochodów rozpoczęła w czerwcu 2008 roku. W okresie od czerwca 2008 do końca maja 2013 polski importer samochodów marki Mazda sprzedał 15 029 sztuk aut. Największą popularnością cieszył się model Mazda6(4904 sprzedanych egzemplarzy). Drugą pozycję w rankingu zajmuje Mazda3 z ilością 4225 szt.. Najniższy stopień podium przypadł dla Mazdy2 - 2145 sprzedanych egzemplarzy.

Najnowszym modelem w gamie jest nowa generacja Mazdy6. Jak dotąd polski importer otrzymał 1086 zamówień na ten model, a do klientów trafiło już 700 aut. Miniony miesiąc okazał się rekordowym, gdyż sprzedano 219 sztuk Mazdy6, co jest jak dotąd najlepszym wynikiem sprzedażowym jednego modelu Mazdy w Polsce.

„Przez 5 ostatnich lat intensywnie rozwijaliśmy naszą sieć sprzedaży, ale przede wszystkim udowaliśmy świadomość marki. Niewiele osób znało wcześniej nasze nowe modele i wiedziało, że wszystkie pochodzą z Japonii. Ogromnie cieszy nas dobre przyjęcie naszych produktów – ponad 15 tys. sprzedanych samochodów to wynik znacznie przewyższający pierwotne plany.

Ogromnej motywacji dodaje sukces przełomowej technologii SKYACTIV oraz modeli CX-5 i Mazda6 – nie tylko handlowy, ale również wizerunkowy – te auta wygrywają testy porównawcze w mediach motoryzacyjnych i cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem klientów. Nasze obecne działania mają na celu większą aktywność na rynkach lokalnych i ciągłe doskonalenie jakości obsługi. Na horyzoncie już niebawem pojawią się nowe modele Mazdy, co z pewnością pozwoli nam na umocnienie pozycji na polskim rynku”
, powiedział  Łukasz Paździor, dyrektor zarządzający MMPOL.

W momencie debiutu Mazdy na rynku w Polsce działało 11 autoryzowanych salonów sprzedaży japońskiego producenta i 17 ASO. Obecnie w Polsce jest 29 punktów dealerskich oraz 15 Autoryzowanych Stacji Obsługi.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Mazda CX-5
Mazda CX-5
Cena podstawowa już od: 95 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Aktualności 2018-02-09

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.