mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 5 milionów Skód spod znaku VW

5 milionów Skód spod znaku VW

Skoda Auto wyprodukowała już 5.000.000 samochodów od 1991 roku, kiedy to spółka została przejęta przez Grupę Volkswagen.

5 milionów Skód spod znaku VW

Pięciomilionowy samochód to Skoda Octavia 1.6MPI. Auto wyprodukowane 1 listopada zostało podarowane służbom medycznym miasta Mladá Boleslav.

Grupa Volkswagen przejęła czeskie zakłady samochodowe Škoda w kwietniu 1991 roku. W tym czasie produkowano rocznie ok. 170.000 samochodów tylko jednego typu – Favorit. Pierwszym owocem współpracy był model Felicia, którego rekordową liczbę 1.420.441 pojazdów sprzedano do zakończenia jego produkcji w połowie roku 2001. Pierwszym modelem, który wykorzystywał strategię modułów i technologii wspólnych z innymi samochodami produkowanymi w ramach Grupy Volkswagen, była Škoda Octavia.

Od czasu przejęcia przez VW Group, największa liczba samochodów marki Škoda – ponad 3,5 mln – zjechała z linii montażowych w głównym zakładzie w Mladá Boleslav. W tym czasie zakłady montażowe w Vrchlabi, które specjalizują się w produkcji samochodów Octavia Tour oraz wersji specjalnych modelu Octavia (model sportowy Octavia RS oraz samochody z napędem 4x4), wyprodukowały 727.046 pojazdów. W oddziale zakładu w miejscowości Kvasiny, gdzie obecnie odbywa się główna cześć montażu modelu Suberb wyprodukowano 389.697 pojazdów.

Do roku 2000 samochody Škoda były także produkowane w zakładzie montażowym Volkswagen Poznań w Polsce. Obecnie samochody Škoda schodzą również z linii montażowych na Ukrainie, w Bośni i Hercegowinie, Indiach i Kazachstanie. Zgodnie ze strategią marki, samochody Škoda mają być wkrótce produkowane również w Chinach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.