Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 5 mln aut z Chin

5 mln aut z Chin

Produkcja samochodów w Chinach w ubiegłym roku wzrosła o 14% i wyniosła 5.070.500 sztuk. W ten sposób po raz pierwszy przekroczona została granica 5 mln aut.

Wielkość produkcji z 2004 roku jest prawie dwukrotnie wyższa niż w 2001 roku (2,54 mln aut). Żadne inne państwo nie może pochwalić się tak dużą dynamiką produkcji w sektorze motoryzacyjnym. Szczególne przyspieszenie nastąpiło w 2003 roku, kiedy to produkcja samochodów wzrosła o 36,7% w porównaniu do roku poprzedniego. W tym też roku Chiny stały się czwartym krajem pod względem liczby wyprodukowanych aut rocznie.

Chińskie ministerstwo handlu podało oprócz danych dotyczących produkcji, również wyniki sprzedaży. Wynika z nich, iż liczba sprzedanych aut wyniosła 5.071.100 aut, czyli więcej niż krajowa produkcja. Nie wiadomo, na ile te dane są rzetelne, gdyż prawdopodobnie w statystykach sprzedażowych ujęte zostały też te auta, które znajdują się np. w salonach dealerskich.

Produkcja samochodów osobowych w 2004 roku wyniosła 2,32 mln aut i była o 12,0% wyższa niż przed rokiem. Jeszcze lepszy wynik zanotowano w przypadku sprzedaży. W zeszłym roku nastąpił jej wzrost o 15,2% do poziomu 2,33 mln egzemplarzy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota szykuje trzy premiery na zbliżające się targi motoryzacyjne Paryż Motor Show. Na stoisku japońskiego producenta najważniejszym modelem będzie nowy crossover C-HR. Poza tym zobaczymy hybrydę plug-in oraz koncepcyjne auto z napędem wodorowym.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj