mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 600 000 euro za... rejestrację!

600 000 euro za... rejestrację!

Jaka jest najdroższa tablica rejestracyjna w Wielkiej Brytanii? Ta z treścią F1 - oznaczająca skrót o Formuły 1. Pewien fan "królowej moto-sportu" za możliwość jej posiadania zapłacił niedawno 600 000 euro - informuje na swoich łamach gazeta Daily Mail.

600 000 euro za... rejestrację!
Przedsiębiorca Afzal Kahn rejestracją "F1" przyozdobi samochód, który z Formułą 1 ma dość wiele wspólnego. Jak podaje Daily Mail szyld widniał będzie na modelu Mercedes-Benz McLaren SLR, którego wiele rozwiązań technicznych zostało zaczerpniętych właśnie z wyczynowych bolidów F1.

"Musiałem koniecznie mieć ten numer" - powiedział brytyjskiej gazecie szczęśliwy zwycięzca aukcji, z której dochód zostanie przeznaczony na programy szkoleniowe dla młodych kierowców. "Nie jestem jeszcze do końca w stanie uwierzyć, że należy on do mnie" - dodał 37-letni przedsiębiorca, który zajmuje się tuningowaniem luksusowych samochodów.

Kahn o wyjątkowy numer rejestracyjny walczył podczas licytacji z dwoma innymi entuzjastami Formuły 1. Propozycję przeciwników przebił ostatecznie przy kwocie 375 000 funtów, do których musi dołożyć jeszcze 62 625 funtów podatku. Co ciekawe ostatnim właścicielem numeru rejestracyjnego "F1" był przewodniczący rady miejskiej w hrabstwie Essex, który jeździł Volvo S80.

Podobne wiadomości:

Jedna tablica, wiele pojazdów - pomysł Liroya wraca

Jedna tablica, wiele pojazdów - pomysł Liroya...

Finanse i prawo 2017-04-25

Rząd zajął się propozycją zgłoszoną przez posła Piotra Liroya-Marca. Być może już niebawem nie trzeba będzie wymieniać tablic rejestracyjnych po zakupie używanego samochodu - będą one przypisane do kierowcy zamiast samochodu.

Trzecia tablica będzie w końcu legalna

Trzecia tablica będzie w końcu legalna

Finanse i prawo 2015-12-28

Komentuj:

~piotr 2008-07-30

zato powinni zamykać.

~Pawel 2008-01-29

Głupota!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech