mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 600 Mercedesów do Pragi

600 Mercedesów do Pragi

Przedsiębiorstwo EvoBus GmbH otrzymało z Czech zamówienie na ponad 600 międzymiastowych autobusów Mercedes-Benz Intouro. Pojazdy będą dostarczane przez najbliższe pięć lat.

600 Mercedesów do Pragi

Prywatny holding ICOM transport a.s. zakupi 600 autobusów międzymiastowych Mercedes-Benz Intouro od EvoBus GmbH, przedsiębiorstwa należącego w całości do koncernu DaimlerChrysler. Odpowiednią umowę podpisano 19. kwietnia w Pradze.

Pojazdy będą dostarczane przez najbliższe pięć lat. 100 autobusów ma być dostarczonych już w tym roku, kolejnych 300 w roku 2008, a pozostałe 200 w latach 2009-2011. Zakupione autobusy zostaną podzielone pomiędzy firmy wchodzące w skład holdingu ICOM transport, w których flota pojazdów zostanie w ten sposób częściowo wymieniona lub odnowiona.

Prywatny holding ICOM transport, posiadając w swej flocie 860 autobusów i przewożąc dziennie 120.000 pasażerów, jest jednym z największych przewoźników w Republice Czeskiej. Przedsiębiorstwo posiada dodatkowo w Czechach i zagranicą 380 pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz Actros i Axor.

Nowego Mercedesa Intouro wyróżnia ekonomiczna koncepcja pojazdu wysokopodłogowego, który zaprojektowany jest z myślą o przewozach międzymiastowych, jak również do przejazdów okazjonalnych, wycieczkowych i jako autobus szkolny. Intouro jest produkowany w Turcji w zakładach Hosdere koło Stambułu. Mercedes-Benz Intouro trafił na rynek na początku roku 2007 i zastąpił popularnego Mercedesa Conecto U.

600 Intouro, przedmiot obecnego zamówienia ICOM transport, zostanie dostarczonych z silnikami Euro 5 na bazie technologii Mercedes-Benz BlueTec SCR. Posiadając w swoich nowych pojazdach silniki Euro 5, ICON będzie mógł już teraz spełnić wytyczne dotyczące spalin, które w Europie zaczną obowiązywać od roku 2009.

Czytaj także:

Hybrydowe Citaro wkrótce 2007-05-30

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes Mercedes Intouro

Podobne wiadomości:

Hybrydowe Citaro wkrótce

Hybrydowe Citaro wkrótce

Aktualności 2007-05-30

Komentuj:

~P.W. 2007-07-06

szkoda ,że nie kupili solarisów ;/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny
Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny
W polskich salonach lada moment pojawi się nastepca popularnej "kaczki", czyli Forda Ka+. Można już składać zamówienia, a tymczasem polskie przedstawicielstwo firmy ujawniło cenniki.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic