mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 600 Mercedesów do Pragi

600 Mercedesów do Pragi

Przedsiębiorstwo EvoBus GmbH otrzymało z Czech zamówienie na ponad 600 międzymiastowych autobusów Mercedes-Benz Intouro. Pojazdy będą dostarczane przez najbliższe pięć lat.

600 Mercedesów do Pragi

Prywatny holding ICOM transport a.s. zakupi 600 autobusów międzymiastowych Mercedes-Benz Intouro od EvoBus GmbH, przedsiębiorstwa należącego w całości do koncernu DaimlerChrysler. Odpowiednią umowę podpisano 19. kwietnia w Pradze.

Pojazdy będą dostarczane przez najbliższe pięć lat. 100 autobusów ma być dostarczonych już w tym roku, kolejnych 300 w roku 2008, a pozostałe 200 w latach 2009-2011. Zakupione autobusy zostaną podzielone pomiędzy firmy wchodzące w skład holdingu ICOM transport, w których flota pojazdów zostanie w ten sposób częściowo wymieniona lub odnowiona.

Prywatny holding ICOM transport, posiadając w swej flocie 860 autobusów i przewożąc dziennie 120.000 pasażerów, jest jednym z największych przewoźników w Republice Czeskiej. Przedsiębiorstwo posiada dodatkowo w Czechach i zagranicą 380 pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz Actros i Axor.

Nowego Mercedesa Intouro wyróżnia ekonomiczna koncepcja pojazdu wysokopodłogowego, który zaprojektowany jest z myślą o przewozach międzymiastowych, jak również do przejazdów okazjonalnych, wycieczkowych i jako autobus szkolny. Intouro jest produkowany w Turcji w zakładach Hosdere koło Stambułu. Mercedes-Benz Intouro trafił na rynek na początku roku 2007 i zastąpił popularnego Mercedesa Conecto U.

600 Intouro, przedmiot obecnego zamówienia ICOM transport, zostanie dostarczonych z silnikami Euro 5 na bazie technologii Mercedes-Benz BlueTec SCR. Posiadając w swoich nowych pojazdach silniki Euro 5, ICON będzie mógł już teraz spełnić wytyczne dotyczące spalin, które w Europie zaczną obowiązywać od roku 2009.

Czytaj także:

Hybrydowe Citaro wkrótce 2007-05-30

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes Mercedes Intouro

Podobne wiadomości:

Objazdowy dom

auto motor i sport 0000-00-00

Nadchodzi czas weekendowych wojaży i wakacyjnych wypraw. Dla tych, którzy kochają swobodę i lubią podróżować w niemal domowych warunkach idealnym rozwiązaniem może być kamper.

Hybrydowe Citaro wkrótce

Hybrydowe Citaro wkrótce

Aktualności 2007-05-30

Komentuj:

~P.W. 2007-07-06

szkoda ,że nie kupili solarisów ;/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando