mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 600 Mercedesów do Pragi

600 Mercedesów do Pragi

Przedsiębiorstwo EvoBus GmbH otrzymało z Czech zamówienie na ponad 600 międzymiastowych autobusów Mercedes-Benz Intouro. Pojazdy będą dostarczane przez najbliższe pięć lat.

600 Mercedesów do Pragi

Prywatny holding ICOM transport a.s. zakupi 600 autobusów międzymiastowych Mercedes-Benz Intouro od EvoBus GmbH, przedsiębiorstwa należącego w całości do koncernu DaimlerChrysler. Odpowiednią umowę podpisano 19. kwietnia w Pradze.

Pojazdy będą dostarczane przez najbliższe pięć lat. 100 autobusów ma być dostarczonych już w tym roku, kolejnych 300 w roku 2008, a pozostałe 200 w latach 2009-2011. Zakupione autobusy zostaną podzielone pomiędzy firmy wchodzące w skład holdingu ICOM transport, w których flota pojazdów zostanie w ten sposób częściowo wymieniona lub odnowiona.

Prywatny holding ICOM transport, posiadając w swej flocie 860 autobusów i przewożąc dziennie 120.000 pasażerów, jest jednym z największych przewoźników w Republice Czeskiej. Przedsiębiorstwo posiada dodatkowo w Czechach i zagranicą 380 pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz Actros i Axor.

Nowego Mercedesa Intouro wyróżnia ekonomiczna koncepcja pojazdu wysokopodłogowego, który zaprojektowany jest z myślą o przewozach międzymiastowych, jak również do przejazdów okazjonalnych, wycieczkowych i jako autobus szkolny. Intouro jest produkowany w Turcji w zakładach Hosdere koło Stambułu. Mercedes-Benz Intouro trafił na rynek na początku roku 2007 i zastąpił popularnego Mercedesa Conecto U.

600 Intouro, przedmiot obecnego zamówienia ICOM transport, zostanie dostarczonych z silnikami Euro 5 na bazie technologii Mercedes-Benz BlueTec SCR. Posiadając w swoich nowych pojazdach silniki Euro 5, ICON będzie mógł już teraz spełnić wytyczne dotyczące spalin, które w Europie zaczną obowiązywać od roku 2009.

Czytaj także:

Hybrydowe Citaro wkrótce 2007-05-30

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes Mercedes Intouro

Podobne wiadomości:

V8 rządzi - wielki test

auto motor i sport 0000-00-00

Jest ich aż osiem, każdy nowy. Są zwyczajne, są szybsze i piekielnie szybkie. Jest diesel i hybryda. I jest też zdrowa dawka szaleństwa. Osiem razy V8, czyli koncert na 64 cylindry.

Hybrydowe Citaro wkrótce

Hybrydowe Citaro wkrótce

Aktualności 2007-05-30

Komentuj:

~P.W. 2007-07-06

szkoda ,że nie kupili solarisów ;/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.