mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 60 Mustangów w jednym miejscu

60 Mustangów w jednym miejscu

Z okazji przypadającej na kwiecień br. 45. rocznicy wprowadzenia na rynek legendarnego auta, jakim bez wątpienia jest Ford Mustang, w Łodzi odbędzie się I Ogólnopolski Zlot Mustangów. Będzie to doskonała okazja do obejrzenia w jednym miejscu co najmniej 60 egzemplarzy różnych generacji tego modelu.

60 Mustangów w jednym miejscu
Zlot, organizowany przez Mustang Klub Polska, odbędzie się w najbliższy weekend (18-19 kwietnia), a więc niemal dokładnie w rocznicę wprowadzenia na rynek pierwszego egzemplarza Mustanga (17.04.1964). Impreza odbędzie się na terenie Centrum Handlowego "Manufaktura" w Łodzi i przyjmie formę statycznej prezentacji ok. 60 samochodów wyprodukowanych w różnych okresach i generacjach produkcji, począwszy od najstarszych modeli z 1964 roku.
 
Weekendowa wystawa w jednym z najchętniej odwiedzanych centrów handlowych w Polsce, to niecodzienna forma, jak na zlot fanklubu motoryzacyjnego. Członkowie Klubu zdecydowali się na nią chcąc zaprezentować jak najszerszemu gronu historię myśli technologicznej i stylizacyjnej związanej z samochodem owianym legendą, będącym obiektem marzeń całych pokoleń kierowców.
 
Poprawiająca się w ostatnich latach sytuacja materialna Polaków oraz korzystny do niedawna kurs dolara zaowocowały wzrostem popularności Mustangów na naszych ulicach. Wystawa kilkudziesięciu modeli różniących się okresem produkcji, wersją, wyposażeniem i kolorystyką będzie dla wielu także okazją do zarażenia się piękną pasją restaurowania i dbania o samochód.

Samochody będą prezentowane tak, by oglądający mogli prześledzić zmiany konstrukcyjne wprowadzane przez kilkadziesiąt lat produkcji. Dodatkowo będzie można porównać warianty różniące się typem nadwozia (coupe, kabriolet, fastback), silnikiem (od 3,28l do 5,4l), czy wersją wyposażenia fabrycznego i tuningu. Przy samochodach będą także obecni właściciele, którzy chętnie opowiedzą o swoich "konikach" i zaprezentują ich donośne "rżenie".

Na listę uczestników wpisano dotychczas 55 samochodów, z czego I generacja przy sprzyjających okolicznościach powinna być reprezentowana przez 8 aut z lat 1964-1969 (głównie Coupe, ale także Mach1), IV generacja przez 8 aut z lat 1994-2003 (w tym 1 Cobra oraz 4 kabriolety i 3 Coupe) i V generacja przez 39 aut z lat 2005-2008 (w tym 4 najmocniejsze seryjnie produkowane Mustangi Cobra GT500 oraz limitowane wersje: 2 jubileuszowe GT Bullit, 1 GT Shelby).

Prawdziwymi perełkami na zlocie będą z pewnością replika Shelby GT500 KR, stworzona na bazie 2008 v6 oraz jedyny w Europie model Bullitta 2008 występujący w kolorze czarnym, a nie Highland Green, który jest przeznaczony wyłącznie dla tej wersji Mustanga. Bullitty w obu wersjach można będzie na żywo obejrzeć w Łodzi.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Mustang
Ford Mustang
Cena podstawowa już od: 159 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Mustang Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford Mustang fankluby

Podobne wiadomości:

Ford Mustang przeszedł delikatny lifting

Ford Mustang przeszedł delikatny lifting

Premiery 2017-01-18

Ford Bronco powraca

Ford Bronco powraca

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

~Misiek 2009-04-14

To sobie zorganizuj zlot tjuningowanych sejczento kto ci broni?? Ach sorry zroganizowanie imprezy będzie kosztowało więcej niż ten tjuning no i kto by to chciał ogladać brrr?

~Gucio 2009-04-14

E tam... "lepiej byście dali szansę prawdziwym tjumerom, a nie pokazywali te popierdółki ledwie toczące się po drodze". To pisze ja, Gucio, specjalista od tjuningu sejczento... fiata. :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Seat Leon Cupra - 300 KM po liftingu
Seat Leon Cupra - 300 KM po liftingu
Jaki będzie Seat Leon Cupra po face liftingu? Niedługo Seat zaprezentuje odświeżoną wersję swojego najmocniejszego samochodu. Pierwsze plotki głoszą, że samochód zostanie wzmocniony do 300 KM.