Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 60 Volkswagenów do 2018 roku

60 Volkswagenów do 2018 roku

Zaskoczeni? My również, bo taka liczba robi wrażenie. Niemiecki koncern ogłosił, że do 2018 roku przedstawi w sumie 60 nowych aut. Plany ambitne i zapewne do zrealizowania.

60 Volkswagenów do 2018 roku
Najnowsze wieści z Wolfsburga odkrył przed  światem prezes Volkswagena Martin Winterkorn, który oznajmił, że niemiecki koncern celuje w tytuł największego producenta samochodów. Sukces do 2018 roku zapewni plan, który zakłada dostarczenie 60 nowych modeli, tych całkiem nowych oraz aut, które przejdą facelifting.

Zatem policzmy. Mamy maj, więc można śmiało założyć, że do 2018 roku pozostało ok. 4,5 roku, czyli 54 miesiące. To sprawia, że Volkswagen powinien prawie co miesiąc prezentować nowy samochód lub facelifting. Szanse na to są niewielkie i Niemcy zapewne inaczej zaplanują "kalendarz premier".

Sukces Volkswagena można upatrywać w dwóch rzeczach. Po pierwsze Wolfsburg zamierza bardziej uniezależnić sprzedaż swoich aut od trudnego rynku europejskiego otwierając 1500 punktów dilerskich na rynkach wschodzących. Drugi aspekt sukcesu to globalna platforma MQB, która pozwala na tańsze i bardzo szerokie rozszerzenie gamy modelowej. Jeśli w miedzy czasie nie wybuchnie kryzys gospodarczy to Volkswagen może śmiało zrealizować swój plan.

Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Twórca DSG pozywa koncern VW

Twórca DSG pozywa koncern VW

Aktualności 2016-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Global Vehicle Trust OX - auto do złożenia
Global Vehicle Trust OX - auto do złożenia
Firma Global Vehicle Trust nie jest jeszcze znana w świecie motoryzacji. Jednak za sprawą tego konceptu może zrobić się o niej głośno. Celem brytyjskiej firmy jest zmotoryzowanie krajów rozwijających się.