mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 60 Volkswagenów do 2018 roku

60 Volkswagenów do 2018 roku

Zaskoczeni? My również, bo taka liczba robi wrażenie. Niemiecki koncern ogłosił, że do 2018 roku przedstawi w sumie 60 nowych aut. Plany ambitne i zapewne do zrealizowania.

60 Volkswagenów do 2018 roku
Najnowsze wieści z Wolfsburga odkrył przed  światem prezes Volkswagena Martin Winterkorn, który oznajmił, że niemiecki koncern celuje w tytuł największego producenta samochodów. Sukces do 2018 roku zapewni plan, który zakłada dostarczenie 60 nowych modeli, tych całkiem nowych oraz aut, które przejdą facelifting.

Zatem policzmy. Mamy maj, więc można śmiało założyć, że do 2018 roku pozostało ok. 4,5 roku, czyli 54 miesiące. To sprawia, że Volkswagen powinien prawie co miesiąc prezentować nowy samochód lub facelifting. Szanse na to są niewielkie i Niemcy zapewne inaczej zaplanują "kalendarz premier".

Sukces Volkswagena można upatrywać w dwóch rzeczach. Po pierwsze Wolfsburg zamierza bardziej uniezależnić sprzedaż swoich aut od trudnego rynku europejskiego otwierając 1500 punktów dilerskich na rynkach wschodzących. Drugi aspekt sukcesu to globalna platforma MQB, która pozwala na tańsze i bardzo szerokie rozszerzenie gamy modelowej. Jeśli w miedzy czasie nie wybuchnie kryzys gospodarczy to Volkswagen może śmiało zrealizować swój plan.

Podobne wiadomości:

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Honda Civic, Kia C'eed, Toyota Auris i VW...

auto motor i sport 0000-00-00

Walka w klasie kompaktów to zawsze pasjonujące zmagania. Nie inaczej jest tym razem. Wniosek jest jeden - poziom jaki prezentują jest coraz wyższy i coraz bardziej wyrównany.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.