mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 60 Volkswagenów do 2018 roku

60 Volkswagenów do 2018 roku

Zaskoczeni? My również, bo taka liczba robi wrażenie. Niemiecki koncern ogłosił, że do 2018 roku przedstawi w sumie 60 nowych aut. Plany ambitne i zapewne do zrealizowania.

60 Volkswagenów do 2018 roku
Najnowsze wieści z Wolfsburga odkrył przed  światem prezes Volkswagena Martin Winterkorn, który oznajmił, że niemiecki koncern celuje w tytuł największego producenta samochodów. Sukces do 2018 roku zapewni plan, który zakłada dostarczenie 60 nowych modeli, tych całkiem nowych oraz aut, które przejdą facelifting.

Zatem policzmy. Mamy maj, więc można śmiało założyć, że do 2018 roku pozostało ok. 4,5 roku, czyli 54 miesiące. To sprawia, że Volkswagen powinien prawie co miesiąc prezentować nowy samochód lub facelifting. Szanse na to są niewielkie i Niemcy zapewne inaczej zaplanują "kalendarz premier".

Sukces Volkswagena można upatrywać w dwóch rzeczach. Po pierwsze Wolfsburg zamierza bardziej uniezależnić sprzedaż swoich aut od trudnego rynku europejskiego otwierając 1500 punktów dilerskich na rynkach wschodzących. Drugi aspekt sukcesu to globalna platforma MQB, która pozwala na tańsze i bardzo szerokie rozszerzenie gamy modelowej. Jeśli w miedzy czasie nie wybuchnie kryzys gospodarczy to Volkswagen może śmiało zrealizować swój plan.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Aktualności 2017-03-16

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Aktualności 2017-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman