mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 60 lat Setry

60 lat Setry

W 2011 roku koncern Daimler Buses obchodzi 60-lecie marki Setra. Z tej okazji firma EvoBus Polska zorganizowała Dzień Setry, który odbył się 19 maja w Licheniu Starym. Na tą wyjątkową uroczystość zostali zaproszeni klienci niemieckiej marki w Polsce, a także partnerzy, fani oraz przyjaciele Setry.

60 lat Setry
Aktualnie Setra odnotowuje doskonały wyniki sprzedażowe na rynku i z roku na rok zwiększa swój zasięg w naszym kraju. W zeszłym roku Setra zajęła historyczne, trzecie miejsce wśród autokarowych marek. Co powoduje, że Setra umacnia swoją pozycję w Polsce i to mimo oferowania najwyższych cen na swoje pojazdy? Ten sukces zawdzięcza m.in. szerokiej ofercie autobusów, dopasowanych do konkretnych potrzeb przewoźników - od luksusowej TopClass poprzez ekonomiczną ComfortClass po międzymiastową MultiClass.

Kolejny plus to ugruntowana pozycja królowej wśród autokarów i utrzymanie produkcji autobusów w Neu-Ulm w Niemczech. Ważna jest również nieformalna, ale bardzo silna wspólnota posiadaczy autokarów tej marki - Setra Family. Jest ona konsekwentnie budowana przez firmę m.in. poprzez cykliczne spotkania, jak styczniowy IGOM (giełda pojazdów używanych) w Ulm, zawody kierowców Setra Grand Prix oraz wspólnie obchodzone kolejne jubileusze. Najlepszym przykładem jest urodzinowe spotkanie w Licheniu, gdzie głównym tematem prowadzonych rozmów była oczywiście Setra. Podczas uroczystego bankietu, dyrektor marki Setra w Polsce, Jerzy Fołda dziękował przewoźnikom za okazane zaufanie i życzył wszystkim kolejnych sukcesów w branży oraz oczywiście zakupów kolejnych nowych autobusów.

Podczas spotkania na zaproszonych  gości czekało sporo atrakcji. Wśród nich największą popularnością cieszyła się jazda zręcznościowa autokarem Setra S415 GT-HD. Umiejętności kierowania autobusem można było także sprawdzić na symulatorze firmy Cargo. Kolejną atrakcją była wystawa nowych autobusów, gdzie można było zobaczyć wszystkie dostępne gabaryty Setry - od piętrowego modelu S 431 DT po najkrótszy i najniższy model S 412 UL. Dodatkowo, dział pojazdów używanych EvoBus Polska wystawił pojazdy używane. Kolejny ważny punkt wystawy to stoisko OmniPlus - marki usług serwisowych dla autobusów z promocjami przygotowanym specjalnie na jubileusz.

- Liczba przybyłych przewoźników, a także ogromny potencjał reprezentowanych przez nich firm, wskazują na coraz mocniejszą pozycję tej marki w Polsce - powiedział prezes EvoBus Polska, Franz Koschatzky.
Tematy w artykule: Evobus Setra ciężarowe autobusy

Podobne wiadomości:

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.