mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 60 lat Setry

60 lat Setry

W 2011 roku koncern Daimler Buses obchodzi 60-lecie marki Setra. Z tej okazji firma EvoBus Polska zorganizowała Dzień Setry, który odbył się 19 maja w Licheniu Starym. Na tą wyjątkową uroczystość zostali zaproszeni klienci niemieckiej marki w Polsce, a także partnerzy, fani oraz przyjaciele Setry.

60 lat Setry
Aktualnie Setra odnotowuje doskonały wyniki sprzedażowe na rynku i z roku na rok zwiększa swój zasięg w naszym kraju. W zeszłym roku Setra zajęła historyczne, trzecie miejsce wśród autokarowych marek. Co powoduje, że Setra umacnia swoją pozycję w Polsce i to mimo oferowania najwyższych cen na swoje pojazdy? Ten sukces zawdzięcza m.in. szerokiej ofercie autobusów, dopasowanych do konkretnych potrzeb przewoźników - od luksusowej TopClass poprzez ekonomiczną ComfortClass po międzymiastową MultiClass.

Kolejny plus to ugruntowana pozycja królowej wśród autokarów i utrzymanie produkcji autobusów w Neu-Ulm w Niemczech. Ważna jest również nieformalna, ale bardzo silna wspólnota posiadaczy autokarów tej marki - Setra Family. Jest ona konsekwentnie budowana przez firmę m.in. poprzez cykliczne spotkania, jak styczniowy IGOM (giełda pojazdów używanych) w Ulm, zawody kierowców Setra Grand Prix oraz wspólnie obchodzone kolejne jubileusze. Najlepszym przykładem jest urodzinowe spotkanie w Licheniu, gdzie głównym tematem prowadzonych rozmów była oczywiście Setra. Podczas uroczystego bankietu, dyrektor marki Setra w Polsce, Jerzy Fołda dziękował przewoźnikom za okazane zaufanie i życzył wszystkim kolejnych sukcesów w branży oraz oczywiście zakupów kolejnych nowych autobusów.

Podczas spotkania na zaproszonych  gości czekało sporo atrakcji. Wśród nich największą popularnością cieszyła się jazda zręcznościowa autokarem Setra S415 GT-HD. Umiejętności kierowania autobusem można było także sprawdzić na symulatorze firmy Cargo. Kolejną atrakcją była wystawa nowych autobusów, gdzie można było zobaczyć wszystkie dostępne gabaryty Setry - od piętrowego modelu S 431 DT po najkrótszy i najniższy model S 412 UL. Dodatkowo, dział pojazdów używanych EvoBus Polska wystawił pojazdy używane. Kolejny ważny punkt wystawy to stoisko OmniPlus - marki usług serwisowych dla autobusów z promocjami przygotowanym specjalnie na jubileusz.

- Liczba przybyłych przewoźników, a także ogromny potencjał reprezentowanych przez nich firm, wskazują na coraz mocniejszą pozycję tej marki w Polsce - powiedział prezes EvoBus Polska, Franz Koschatzky.
Tematy w artykule: Evobus Setra ciężarowe autobusy

Podobne wiadomości:

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Aktualności 2016-11-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.