mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 60 lat chłodzenia

60 lat chłodzenia

Jeden z największych producentów przyczep i naczep, działający od 1892 r. Schmitz Cargobull, wypuścił na rynek swoje pierwsze przyczepy chłodnie 60 lat temu. Od tego czasu jej produkty wyznaczają standardy w branży. Obecnie po drogach Europy porusza się ponad 100 000 pojazdów chłodniczych firmy Schmitz Cargobull.

60 lat chłodzenia
Szybki rozwój rynku przewozów chłodniczych trwa w zasadzie nieprzerwanie od czasu boomu lat 50 i 60. Zawdzięcza to przede wszystkim gwałtownie rosnącej konsumpcji i coraz większym wymaganiom konsumentów w zakresie jakości. Dlatego też firmy logistyczne i przewozowe, wraz z producentami pojazdów, musiały rozwinąć swoje możliwości w dziedzinie przechowywania, pakowania i transportu towarów chłodzonych.

Jednym z innowacyjnych rozwiązań wprowadzonych przez Schmitz Cargobull w produkcji chłodni jest zastosowanie materiału FERROPLAST®. Jego ogromną zaletą jest odporność na dyfuzję pary wodnej, dzięki wykorzystaniu dwóch warstw stalowych ze stali galwanicznej. Warstwy te posiadają dodatkowo odporną na zadrapania i łatwą w czyszczeniu osłonę. Pianka izolacyjna pomiędzy dwoma warstwami stali jest wtryskiwana przy zachowaniu bardzo wysokich standardów jakości. Dzięki wykorzystaniu ultranowoczesnej techniki, możliwe jest sklejanie paneli stalowych, dzięki czemu można otrzymać chłodnię dostosowaną do potrzeb każdego klienta.

Dalsze innowacje wprowadzone przez firmę Schmitz Cargobull umożliwiły jej umocnienie wiodącej pozycji na rynku. Należą do nich m.in. wprowadzenie zmiennej powierzchni ładunkowej na dwóch pokładach, dzięki czemu wcześniejsza ładowność 33 europalet zwiększyła się o 100%.; zastosowanie wyciszanej podłogi z aluminium, zastosowanie hamulców tarczowych, montaż własnego osprzętu ROTOS®; montaż przewodów chłodniczych w izolacji sufitowej w pojazdach o zmiennych temperaturach; wprowadzenie programu rozkładania ładunku (LSP) w celu optymalizacji obciążenia osi aż po najnowsze rozwiązania w dziedzinie oświetlenia za pomocą energooszczędnych diod LED.

Dzięki szerokiej gamie opcji i usług – w zakresie telematyki, przesyłania danych oraz różnych rozwiązań finansowych – klienci mogą otrzymać kompleksową obsługę we wszystkich dziedzinach transportu chłodniczego przy zachowaniu przejrzystości kosztów i wysokiej wydajności produktów i usług.

Podobne wiadomości:

Oto najlepsze auta do holowania

Oto najlepsze auta do holowania

Aktualności 2014-06-16

Rewelacyjny asystent jazdy z przyczepą Land Rovera

Rewelacyjny asystent jazdy z przyczepą Land...

Aktualności 2015-09-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.