mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 60 lat marki SsangYong

60 lat marki SsangYong

Koreańska marka dumnie ogłasza, że zamierza rozpocząć świętowanie swoich 60-tych urodzin. Kost spyta jak to możliwe? Odpowiedź jest prosta - firma zaczynała jako producent aut użytkowych.

60 lat marki SsangYong
SsangYong należy obecnie do najlepiej rozwijających się firm z Korei. 60 lat temu nazwa SsangYong debiutuje na rynku rozpoczynając produkcję auto użytkowych. W latach 80-tych w swoim rodzimym kraju rozpoczyna się sprzedaż modelu Korando. 10 lat później Koreańczycy otrzymują wsparcie Mercedesa i na rynek najpierw w 1993 roku wprowadzają model Musso, a na początku XXI wieku (2001) na rynek trafia SsangYong Rexton.

Trzy lata temu (2011) koreański producent został przejęty przez grupę kapitałową Mahindra&Mahindra. Indyjski koncern zatwierdził plany inwestycyjne w wysokości 1 miliarda dolarów. Pieniądze te pozwolą na rozwinięcie czterech nowych SUVów. SsangYong planuje wzrost sprzedaży dzięki modelowi X100, bazującego na koncepcyjnym SIV-1. Auto w przyszłym roku zacznie zjeżdżać z taśmy produkcyjnej w Pyeongtaek.

Rocznie SsangYong zamierza przedstawiać jeden model, poczynając od 2015. Z nowymi modelami firma chce zdobywać klientów na rynku amerykańskim, chińskim, australijskim, indonezyjskim oraz w RPA.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

SsangYong Korando
SsangYong Korando
Cena podstawowa już od: 69 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Land Rover Discovery Vision Concept

auto motor i sport 0000-00-00

Land Rover na przykładzie modelu Discovery pokazał swoją wizję przyszłości dotyczącą rozwiązań stylistycznych oraz technologii. Premiera odbyła się w tym samym czasie co prezentacja pierwszego na świecie, komercyjnego statku kosmicznego – SpaceShipTwo.

Ssangyong Korando: Cichy i ładniejszy

auto motor i sport 0000-00-00

Lepsze wyciszenie, zmieniona deska rozdzielcza, odświeżona, bardziej efektowna stylizacja to atuty Ssangyonga Korando, który po liftingu wjechał niedawno do salonów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Legendarna "Gelenda" odsłonięta na targach w Detroit.