mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 60 lat marki SsangYong

60 lat marki SsangYong

Koreańska marka dumnie ogłasza, że zamierza rozpocząć świętowanie swoich 60-tych urodzin. Kost spyta jak to możliwe? Odpowiedź jest prosta - firma zaczynała jako producent aut użytkowych.

60 lat marki SsangYong
SsangYong należy obecnie do najlepiej rozwijających się firm z Korei. 60 lat temu nazwa SsangYong debiutuje na rynku rozpoczynając produkcję auto użytkowych. W latach 80-tych w swoim rodzimym kraju rozpoczyna się sprzedaż modelu Korando. 10 lat później Koreańczycy otrzymują wsparcie Mercedesa i na rynek najpierw w 1993 roku wprowadzają model Musso, a na początku XXI wieku (2001) na rynek trafia SsangYong Rexton.

Trzy lata temu (2011) koreański producent został przejęty przez grupę kapitałową Mahindra&Mahindra. Indyjski koncern zatwierdził plany inwestycyjne w wysokości 1 miliarda dolarów. Pieniądze te pozwolą na rozwinięcie czterech nowych SUVów. SsangYong planuje wzrost sprzedaży dzięki modelowi X100, bazującego na koncepcyjnym SIV-1. Auto w przyszłym roku zacznie zjeżdżać z taśmy produkcyjnej w Pyeongtaek.

Rocznie SsangYong zamierza przedstawiać jeden model, poczynając od 2015. Z nowymi modelami firma chce zdobywać klientów na rynku amerykańskim, chińskim, australijskim, indonezyjskim oraz w RPA.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

SsangYong Korando
SsangYong Korando
Cena podstawowa już od: 69 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

SsangYong planuje elektryczny model

SsangYong planuje elektryczny model

Aktualności 2016-05-31

Nowy SUV Ssangyonga w Genewie

Nowy SUV Ssangyonga w Genewie

Aktualności 2017-02-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando