mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 62 Rajd Polski

62 Rajd Polski

Po odwołanym Rajdzie Dolnośląskim i kwietniowym, emocjonującym Elmocie, w ten weekend fani rajdowego ściagania mają swoje święto. Po raz pierwszy także Rajd Polski trafia na szutry - start już jutro.

62 Rajd Polski

Po raz pierwszy w historii, najważniejsza impreza w sportach motorowych w Polsce będzie przebiegała po szutrowych odcinkach specjalnych Warmii i Mazur. 62 Rajd Polski, druga runda mistrzostw Europy, a także mistrzostw naszego kraju zostanie przeprowadzony w dniach 10 – 12 czerwca 2005 roku. Na kilka dni stolicą polskich rajdów staną się położone wśród pięknych jezior Mikołajki.

Nie lada gratką dla kibiców będzie start - obok rodzimych zawodników, mistrzów kraju i gwiazd rajdowania - trzech Mistrzów Europy. Obok Krzysztofa Hołowczyca (1997r.) na starcie w stolicy pojezierza warmińskiego, staną Francuz Simon Jean-Josepha (2004r.) i Włoch Renato Travaglia ( 2002). Pierwszy pojedzie Renault Clio z klasy S1600, drugi dysponować będzie Mitsubishi Lancer Evo VII.

Do walki z importowanymi mistrzami staną nasi: obecny Mistrz Polski, Leszek Kuzaj, reprezentujący oficjalny zespół Subaru Poland Rally Team, kierował będzie Imprezę STI. Kolejna Impreza firmowana jest nazwiskiem Hołowczyca. Do nich dołączy cała plejada (aż 19) Lancerów. Rajdówką od Mitsubishi - w różnych specyfikacjach - dysponują między innymi: Michał Sołowow, Michał Bębenek i Maciej Lubiak (oficjalny zespół producenta).

Jak podkreśla Grzegorz Gac, dyrektor 62 Rajdu Polski: "Tak świetnej obsady Rajd Polski nie miał już od wielu lat. To tylko potwierdza, że decyzja o przeprowadzce z asfaltowych OS-ów na mazurskie szutry była słuszna. Przyjazd do Mikołajek wielu bardzo dobrych zawodników to znakomita wiadomość przede wszystkim dla kibiców. Zapowiada się pasjonująca walka o zwycięstwo, a o końcowy sukces może się pokusić jeden z kilkunastu czołowych kierowców."

Warto podkreślić, że udział w zawodach jeszcze kilku innych polskich i zagranicznych doświadczonych zawodników w mocnych autach, kompletnie nowa trasa i specyfika szutrowych odcinków, powodują, że trudno jest wytypować zdecydowanego faworyta. Teoretycznie, aż kilkanaście spośród 73 startujących załóg może pokusić się o triumf - a to tylko plus dla tysięcy kibiców.

Poniżej piętnaście spośród 73 załóg na liście zgłoszeń:

1. Simon Jean-Joseph / Jack Boyere - Renault Clio 1,6 16S
2. Renato Travaglia / Flavio Zanella - Mitsubishi Lancer Evo VII
3. Leszek Kuzaj / Maciek Szczepaniak - Subaru Impreza STI
4. Giandomenico Basso / Mitia Dotta - Fiat Punto S1600
5. Jan Kopecky / Filip Schovanek - Mitsubishi Lancer Evo VII
6. Michał Sołowow / Maciek Baran - Mitsubishi Lancer MR
7. Krzysztof Hołowczyc / Łukasz Kurzeja - Subaru Impreza
8. Oscar Svedlund / Bjorn Nilsson - Mitsubishi Lancer Evo VII
9. Michał Bębenek / Grzegorz Bębenek - Mitsubishi Lancer Evo VIII
10. Saku Vierimaa / Jari Moteli - Subaru Impreza
11. Grzegorz Grzyb / Przemek Mazur - Suzuki Ignis S1600 A
12. Trond Sveinsvoll / Otto Oevestad - Subaru Impreza WRX
13. Maciej Lubiak / M. Wisławski - Mitsubishi Lancer Evo VIII MR
14. Dominique Bruyneel / Philippe Droeven - Ford Fiesta
15. Michał Kościuszko / Jarosław Baran - Suzuki Ignis S1600

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.