mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 64 punkty karne w 20 minut

64 punkty karne w 20 minut

W ciągu 20 minut 34-letni motocyklista "zarobił" 64 punkty karne. Pirat, poruszający się motocyklem, został zatrzymany przez policjantów z Lęborka na krajowej 6. Mężczyzna uciekał przed funkcjonariuszami 190 km/h. Kierujący najprawdopodobniej utraci prawo jazdy i zapłaci grzywnę.

64 punkty karne w 20 minut
Wczoraj po południu patrol policji drogowej z Lęborka otrzymał informację, że w ich kierunku zmierza z dużą prędkością motor Kawasaki. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Rumi. Policjanci zauważyli motocyklistę w okolicach Bożego Pola Wielkiego i podjęli za nim pościg. Pirat uciekał funkcjonariuszom, aż do przedmieść Lęborka, gdzie zorganizowano blokadę. Widząc zablokowaną drogę amator szybkiej jazdy szybko zawrócił motor kierując go na czołowe zderzenie ze ścigającym go radiowozem. Wyminął nadjeżdżających funkcjonariuszy i rozpoczął szaleńczą jazdę z powrotem w kierunku Rumi. Tam jednak wkrótce w okolicach Lubowidza trafił na drugą blokadę, co zmusiło go do skierowania motoru w kierunku wsi. Po chwili, wobec dobrze zorganizowanych blokad i trwającego pościgu, zatrzymał się i oddał w ręce funkcjonariuszy.

Policyjna akcja trwała koło 20 minut i rozgrywała się przy mrożących krew w żyłach prędkościach. Wideorejestrator wskazał, że pościg odbywał się ze średnią szybkością 150 km/h, a kierujący motocyklem osiągał momentami nawet 190km/h w terenie zabudowanym. Kierowcą okazał się 34-letni mieszkaniec Rumi, który nie posiadał przy sobie dokumentów pojazdu. Jak się okazało nie posiada on również prawa jazdy kat. A.

Mężczyzna został na miejscu przesłuchany, postawiono mu 11 zarzutów za wykroczenia drogowe, m.in. przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym do 186 km/h, kilkukrotne wymuszenia pierwszeństwa oraz wyprzedzania na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach - za co łącznie otrzymał 64 punkty karne.

Kierowca skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze ( na co zezwala kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia), jednak o jej ostatecznej wysokości zadecyduje sąd grodzki.
Tematy w artykule: KGP pirat drogowy punkty karne

Podobne wiadomości:

Francja naliczy kierowcom punkty karne

Francja naliczy kierowcom punkty karne

Finanse i prawo 2016-12-27

Redukcja punktów karnych nadal możliwa

Redukcja punktów karnych nadal możliwa

Finanse i prawo 2016-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.