mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 6-kołowy Mercedes Klasy G od Mansory

6-kołowy Mercedes Klasy G od Mansory

Kanarkowy kolor to tylko przykrywka - wszystko inne w tym monstrualnym Mercedesie to diabelska maszyneria do rozgniatania zwykłych samochodów na blaszaną papkę. Mercedes Klasy G 6x6 został poprawiony przez Mansory.

6-kołowy Mercedes Klasy G od Mansory
Niemiecka firma tuningowa specjalizuje się w przerabianiu najbardziej luksusowych wozów świata. Jej pracownicy wyjątkowy wóz stworzony przez Mercedesa uznali za doskonałą bazę do swoich eksperymentów. 6-kołowa Gelenda trafiła do bawarskiego warsztatu w celu przepoczwarzenia się w jeszcze potężniejszą bestię.

Żółta karoseria otrzymała kilka unikalnych detali. Są to m.in. nowe światła przednie, wykorzystujące diody LED, ogromne nadkola, chroniące równie wielkie opony, czy zmieniony przód z nowym zderakiem, grillem i maską. Większość nowych dodatków wykonano z lakierowanego bądź "surowego" włókna węglowego, co intrygująco kontrastuje z nadwoziem prostej terenówki, zaprojektowanym ponad 40 lat temu. Innym ciekawym detalem są końcówki układu wydechowego, umieszczone po bokach pojazdu, ale najlepsze jest to, co kryje się po drugiej stronie tego labiryntu stalowych rurek...

Pan Kourosh Mansory, szef bawarskiej firmy, zdecydował że 554KM mocy maksymalnej standardowej Klasy G 6x6 AMG to zdecydowanie za mało. Dlatego w jego interpretacji 6-kołowego potwora pojawiły się nowe tłoki, korbowody, głowica i cały układ wydechowy - wszystko z najwyższej, wyczynowej półki. Efektem jest liczne stado mechanicznych koni - 840 sztuk. To aż o 300KM więcej, niż po wyjeździe z fabryki Mercedesa! Moment obrotowy na wszelki wypadek ograniczono elektronicznie do 1000Nm, żeby ruszająca G-Klasa od Mansory nie zaczęła obracać Ziemi w przeciwną stronę. Cena? Nie mniej niż 600 000 euro...

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa G
Mercedes Klasa G
Cena podstawowa już od: 396 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes-Benz G63 AMG Sahara Edition od...

auto motor i sport 2015-07-07

Mansory po raz kolejny wzięło na warsztat legendarną G-klasę AMG. Za inspirowanego największą pustynią na świecie Mercedesa chcą 770 tys. euro! 

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza

Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia...

Aktualności 2017-11-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.