mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 700 mln euro dla fabryki Fiata

700 mln euro dla fabryki Fiata

Generalny Dyrektor koncernu Fiata, Sergio Marchionne ogłosił we Włoszech plan przyszłości dla zakładu Sevel w mieście Atessa. To tam produkowany jest dostawczy Ducato.

700 mln euro dla fabryki Fiata
W ciągu pięciu lat koncern Fiata zainwestuje w fabrykę Sevel 700 milionów  euro. To pozwoli na funkcjonowanie zakładu według standardów World Class Manufacturing i na utrzymanie pozycji jednej z najnowocześniejszych fabryk motoryzacyjnych na naszym globie.

550 mln euro pochodzi z koncernu Fiat-Chrysler, a 150 mln z PSA. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zamontowanie 60 robotów spawalniczych oraz wyremontowanie 25 systemów lakierowania natryskowego. Dodatkowo otwarta zostanie nowa linia montażowa jak i koncern reorganizuje logistykę, co ma przygotować zakład do produkcji szerszej gamy produktów.

Zakłada Sevel w Val di Sangro to priorytetowa spółka joint venture zawiązana pomiędzy włoskim Fiatem, a francuskim koncernem PSA. Fabrykę otwarto 28 listopada 1981 roku. W zakładzie montowane są Fiat Ducato, Peugeot Boxer oraz Citroen Jumper. Do dnia dzisiejszego wyprodukowano ponad 4.5 miliona samochodów, w zakładzie, w którym zatrudnionych jest 6 tys. osób. Zdolność produkcyjna fabryki mieszczącej się w regionie Abruzji to około 300 tys. samochodów rocznie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Ducato
Fiat Ducato
Cena podstawowa już od: 87 822 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. minibus-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.
Citroen Jumper
Citroen Jumper
Cena podstawowa już od: 112 237 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr.
Peugeot Boxer
Peugeot Boxer
Cena podstawowa już od: 107 379 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego crossovera

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego...

Premiery 2017-02-07

Komentuj:

~Fant 2013-07-26

W zakładzie montowane są Fiat Ducato, Peugeot Boxer - o tym nawet nie wiedziałem przydatna wiedza teraz już wiem dlaczego są takie podobne. :D Od czasu do czasu na potrzeby firmy wynajmuje w Panek sa Ducato albo Boxtera. Przyznam, ze Boxtera lepiej się prowadzi ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.