mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 700 mln euro dla fabryki Fiata

700 mln euro dla fabryki Fiata

Generalny Dyrektor koncernu Fiata, Sergio Marchionne ogłosił we Włoszech plan przyszłości dla zakładu Sevel w mieście Atessa. To tam produkowany jest dostawczy Ducato.

700 mln euro dla fabryki Fiata
W ciągu pięciu lat koncern Fiata zainwestuje w fabrykę Sevel 700 milionów  euro. To pozwoli na funkcjonowanie zakładu według standardów World Class Manufacturing i na utrzymanie pozycji jednej z najnowocześniejszych fabryk motoryzacyjnych na naszym globie.

550 mln euro pochodzi z koncernu Fiat-Chrysler, a 150 mln z PSA. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zamontowanie 60 robotów spawalniczych oraz wyremontowanie 25 systemów lakierowania natryskowego. Dodatkowo otwarta zostanie nowa linia montażowa jak i koncern reorganizuje logistykę, co ma przygotować zakład do produkcji szerszej gamy produktów.

Zakłada Sevel w Val di Sangro to priorytetowa spółka joint venture zawiązana pomiędzy włoskim Fiatem, a francuskim koncernem PSA. Fabrykę otwarto 28 listopada 1981 roku. W zakładzie montowane są Fiat Ducato, Peugeot Boxer oraz Citroen Jumper. Do dnia dzisiejszego wyprodukowano ponad 4.5 miliona samochodów, w zakładzie, w którym zatrudnionych jest 6 tys. osób. Zdolność produkcyjna fabryki mieszczącej się w regionie Abruzji to około 300 tys. samochodów rocznie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Ducato
Fiat Ducato
Cena podstawowa już od: 91 819 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. minibus-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.
Citroen Jumper
Citroen Jumper
Cena podstawowa już od: 112 237 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr.
Peugeot Boxer
Peugeot Boxer
Cena podstawowa już od: 107 379 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Citroen C4 Aircross: polskie ceny nowego...

auto motor i sport 0000-00-00

C4 Aircross to nic innego jak bliźniacza wersja modelu ASX od Mitsubishi.

Komentuj:

~Fant 2013-07-26

W zakładzie montowane są Fiat Ducato, Peugeot Boxer - o tym nawet nie wiedziałem przydatna wiedza teraz już wiem dlaczego są takie podobne. :D Od czasu do czasu na potrzeby firmy wynajmuje w Panek sa Ducato albo Boxtera. Przyznam, ze Boxtera lepiej się prowadzi ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando