mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 700 zł za prawko

700 zł za prawko

Wielkopolscy policjanci zatrzymali kolejne 10 osób podejrzanych o przyjmowanie i wręczanie korzyści majątkowych w zamian za pozytywny wynik egzaminów na prawo jazdy.

700 zł za prawko
Wśród zatrzymanych są m.in. 64-letni egzaminator z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu, instruktor nauki jazdy oraz 8 kursantów. To dalszy ciąg sprawy z maja. Do tej pory zatrzymano 32 osoby. Policjanci jednak zapowiadają dalsze zatrzymania.
 
Policjanci ustalili, że za załatwienie pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy kursanci wręczali łapówki w wysokości około 700 złotych. "Stawki" były wyższe, gdy kursant stawał do egzaminu na pojazd ciężarowy.
 
Obecne zatrzymania są kontynuacją sprawy, w której pod koniec maja zatrzymano 32 osoby (2 egzaminatorów, 4 instruktorów oraz 24 kursantów). Na poczet przyszłych kar zabezpieczono majątek ruchomy oraz pieniądze w kwocie ponad 300 tysięcy złotych.
 
Według wstępnej analizy zgromadzonego materiału dowodowego wytypowano 300 przypadków, w których mogło dojść do wręczenia korzyści majątkowych w zamian za pozytywne załatwienie egzaminu na prawo jazdy. Podejrzanym za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
 
Jednak, jak zapewniają policjanci, wszystkie osoby, które dobrowolnie przyznają się do wręczenia korzyści majątkowej i złożą wyczerpujące wyjaśnienia w tej sprawie, mogą uniknąć odpowiedzialności karnej, pod warunkiem jednak, że zgłoszą się do organów ścigania, zanim te stwierdzą zaistnienie przestępstwa na podstawie materiałów własnych.
 
Policjanci zwracają się do osób, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat nieprawidłowości w WORD w Poznaniu, aby skontaktowały się z Wydziałem dw. z Korupcją KWP w Poznaniu.
 

Komentuj:

~Kursant 2006-07-05

Dlaczego w Pile egzaminatorzy podczas jazdy wyłączają kamery , po co były te inwestycje z kamerami , żeby teraz panowie egzaminatorzy bawili się w czasie egzaminu - właczone wyłączone, włączone wyłączone - a może znowu kombinują ...

~mania 2006-07-04

ciekawe,kto się przyzna że za sprawą łapówki załatwił sobie prawo jazdy.Zejdzcie ludzie na ziemię.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.