mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 70 nowych autobusów MAN dla Warszawy

70 nowych autobusów MAN dla Warszawy

W listopadzie br., na warszawskie ulice wyjedzie 10 nowych przegubowych autobusów Man Lion's City. To pierwsza partia z 70 zamówionych autobusów MAN dla Warszawy. 8 lipca w stołecznym ratuszu odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dostawę oraz leasing operacyjny pojazdów. Pozostałe 60 pojazdów dostarczone zostanie miastu partiami do końca 2010 roku. 

70 nowych autobusów MAN dla Warszawy
Zamówione autobusy, to niskopodłogowe, przegubowe, 18-to metrowe MAN Lion’s City z silnikami D20 o mocy 360 km, spełniającymi najsurowsze ekologiczne standardy EEV. Autobusy posiadają 156 miejsc, z czego 42 siedzące. Fotele w autobusach wykonane są z wysokiej jakości materiałów, zgodnych wymogami ZTM. 

Pojazdy wyposażone będą w: klimatyzację, monitoring, elektroniczne tablice wyświetlające trasę przejazdu, system zliczania pasażerów wchodzących i wychodzących oraz w biletomaty i systemy samogaszące. Pojazdy przystosowane będą dla niepełnosprawnych. 

- Cieszymy się, że Warszawa zdecydowała się na nowoczesne, bezpieczne, produkowane w Polsce autobusy MAN. Mamy nadzieję, że będą one dobrze służyć miastu i pasażerom - mówi Jörg Mommertz, prezes MAN Truck & Bus Polska.

Zamówione przez miasto autobusy wyprodukowane zostaną w fabrykach MAN w Starachowicach i Poznaniu. 

Zakup 70 autobusów MAN dla Warszawy zostanie sfinansowany przez ING Lease Polska. Wartość zamowienia brutto wyniosłą 118 272 509,60 zł. To już trzecia - po SKM i Tramwajach Warszawskich - umowa spółki z miastem stołecznym Warszawą. Jeszcze w sierpniu br na ulice Warszawy wyjedzie 12 metrowy autobus MAN Lion’s City z napędem hybrydowym. Trwające ok. miesiąca testy tego pojazdu pozwolą na ocenę efektywności autobusu hybrydowego w warunkach miejskich.

Umowę między miastem, dostawcą pojazdów oraz stroną finansującą, w obecności prezydent m. st. Warszawy, Pani Hanna Gronkiewicz Waltz, podpisali prezes MZA, Mieczysław Magierski, prezes MAN Truck & Bus Polska, Jörg Mommertz oraz prezes ING Lease, Mariusz Kurzac.
Tematy w artykule: MAN autobusy MAN Lion?s City G

Podobne wiadomości:

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do Szwecji

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando