mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 75 lat Pininfariny

75 lat Pininfariny

Jedna z najbardziej znanych na świecie firm zajmujących się stylizacją i projektowaniem nadwozi samochodowych, obchodzi w tym roku dużą rocznicę powstania.

75 lat Pininfariny

Podczas tegorocznej, odbywającej się w dniach 22-24 kwietnia edycji konkursu elegancji automobilistycznej w Villa d’Este, projektanci Pininfariny pokażą to, co mają najlepsze w swym dorobku.

Na specjalnym pokazie w przyszłą niedzielę można będzie zobaczyć około trzydziestu znamienitych pojazdów. Będą to prototypy, samochody pochodzące z krótkich serii, jednostkowe egzemplarze przerabiane na specjalne zamówienia i wersje wydłużane.

Jako gwóźdź programu wystąpi znany już nam, zaprezentowany na tegorocznych targach genewskich, model Birdcage 75. W Szwajcarii koncept ten zdobył tytuł dla Najlepszego Auta Koncepcyjnego.

Cofając się wstecz w czasie, goście show zobaczą między innymi modele Nido (2004), Maserati Quattroporte (2003), Ferrari “rossa" (koncept roku 2000 na targach paryskich), Peugeota 406 coupé (1996), czy legendarną Alfa Romeo Giulietta Spider z 1955 roku.


Podobne wiadomości:

Klatka... dla kierowcy

Klatka... dla kierowcy

Premiery 2005-03-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic