mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 75 lat Toyoty

75 lat Toyoty

W 2012 roku mija 75 lat od momentu założenia przez Kiichiro Toyodę firmy Toyota Motor Corporation (1937 r.). Pierwsza fabryka koncernu (Koromo) rozpoczęła działalność 3 listopada. To właśnie ten dzień Toyota uznaje za święto 75-lecia istnienia firmy.

75 lat Toyoty
Toyota posiada dziś w Europie szereg zakładów produkcyjnych, do których należy zaliczyć Toyota Motor Manufacturing England, Toyota Motor Manufacturing Turkey, Toyota Motor Manufacturing France, Toyota Motor Manufacturing Poland, Toyota Motor Industries Poland.

Dziś Toyota ma 30 oddziałów krajowych w Europie, działających na rynkach 56 krajów europejskich, 14 ośrodków logistycznych części zamiennych, oraz 11 ośrodków logistycznych samochodów. Po drogach Europy porusza się ok. 13 milionów samochodów Toyoty i Lexusa.

75 lat po tym, jak Kiichiro Toyoda przekształcił Oddział Samochodowy Toyoda Automatic Loom Works w dzisiejszą Toyota Motor Corporation, firma zatrudnia ponad 300 tys. pracowników na całym świecie, a łączna liczba wyprodukowanych pojazdów przekroczyła 200 milionów.

Komentuj:

~Jubileusz Toyoty 2012-12-23

Autor artykułu wymienia tylko markę Lexus ,iż należy do koncernu a pragnę dodać ,że także do Toyoty należy Daihatsu oraz Subaru ,które jeżdżą po naszych drogach .Są to i tak nie wszystkie marki należące do Toyoty ,bo są nieobecne w Europie jak Scion oraz Hino .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.