mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 76. Wystawa Samochodowa Genewa 2006

76. Wystawa Samochodowa Genewa 2006

Już po raz 76. Genewa zamieni się w światową stolicę motoryzacji. Wystawa rozpocznie się już 28 lutego dniami prasowymi i potrwa do 12 marca.

76. Wystawa Samochodowa Genewa 2006

Początek targów genewskich sięga 1905 roku, kiedy to została zorganizowana pierwsza wystawa, wówczas jeszcze o zasięgu krajowym. Rangę międzynarodową Salon Samochodowy w Genewie zyskał w 1924 roku. Od tego czasu targi te stale zyskują na znaczeniu i obecnie należą, obok odbywających się we wrześniu naprzemiennie targów we Frankfurcie i w Paryżu, do najważniejszych imprez motoryzacyjnych na Starym Kontynencie.

To w halach Palexpo prezentowane są najważniejsze premiery, jakie pojawiają się na rynku w pierwszym półroczu. Tak samo będzie i w tym roku, gdzie zwiedzający będą mieli możliwość zobaczenia z bliska kilkadziesiąt premier oraz modeli koncepcyjnych wszystkich liczących się koncernów motoryzacyjnych. Jednak targi w Genewie to nie tylko nowe modele i prototypy. To również miejsce prezentacji nowych technologii, elementów wyposażenia, zawierania międzynarodowych umów, a także odbywania się debat na temat przyszłości motoryzacji i transportu na Starym Kontynencie.

Po dwóch dniach prasowych (28.02-01.03) targi genewskie otworzą swoje wrota dla zwiedzających. W dni powszednie otwarte będą od 10.00 do 20.00, zaś w soboty i niedziele od 9.00 do 19.00. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztować będzie 14 franków szwajcarskich, dla dziecka w wieku 6-16 lat oraz emerytów - 8 franków, zaś dla grup zorganizowanych (powyżej 20 osób) - 9 franków za osobę.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.