mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 76. Wystawa Samochodowa Genewa 2006

76. Wystawa Samochodowa Genewa 2006

Już po raz 76. Genewa zamieni się w światową stolicę motoryzacji. Wystawa rozpocznie się już 28 lutego dniami prasowymi i potrwa do 12 marca.

76. Wystawa Samochodowa Genewa 2006

Początek targów genewskich sięga 1905 roku, kiedy to została zorganizowana pierwsza wystawa, wówczas jeszcze o zasięgu krajowym. Rangę międzynarodową Salon Samochodowy w Genewie zyskał w 1924 roku. Od tego czasu targi te stale zyskują na znaczeniu i obecnie należą, obok odbywających się we wrześniu naprzemiennie targów we Frankfurcie i w Paryżu, do najważniejszych imprez motoryzacyjnych na Starym Kontynencie.

To w halach Palexpo prezentowane są najważniejsze premiery, jakie pojawiają się na rynku w pierwszym półroczu. Tak samo będzie i w tym roku, gdzie zwiedzający będą mieli możliwość zobaczenia z bliska kilkadziesiąt premier oraz modeli koncepcyjnych wszystkich liczących się koncernów motoryzacyjnych. Jednak targi w Genewie to nie tylko nowe modele i prototypy. To również miejsce prezentacji nowych technologii, elementów wyposażenia, zawierania międzynarodowych umów, a także odbywania się debat na temat przyszłości motoryzacji i transportu na Starym Kontynencie.

Po dwóch dniach prasowych (28.02-01.03) targi genewskie otworzą swoje wrota dla zwiedzających. W dni powszednie otwarte będą od 10.00 do 20.00, zaś w soboty i niedziele od 9.00 do 19.00. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztować będzie 14 franków szwajcarskich, dla dziecka w wieku 6-16 lat oraz emerytów - 8 franków, zaś dla grup zorganizowanych (powyżej 20 osób) - 9 franków za osobę.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic