mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 7.000 szkół w "Bezpiecznej szkole z PZU"

7.000 szkół w "Bezpiecznej szkole z PZU"

7054 szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski zgłosiło się do Programu "Bezpieczna szkoła z PZU", który ma na celu edukację uczniów w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Wszystkie szkoły, które nadesłały zgłoszenie, otrzymały specjalne pakiety edukacyjne, pomocne w realizacji lekcji z zakresu wychowania komunikacyjnego. Głównym założeniem programu jest nauka przez zabawę, dlatego duży nacisk jest położony na wykorzystywanie nowych narzędzi do nauki, czyli Internetu.

"Bardzo nas cieszy tak duża liczba szkół, które zdecydowały się włączyć do programu w jego pierwszej edycji, mimo natłoku obowiązków, które towarzyszą rozpoczęciu roku szkolnego. To ogromne zainteresowanie programem pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na edukację uczniów w zakresie bezpieczeństwa na drodze.” – powiedział Dominik Kaznowski, zastępca dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu PZU, odpowiedzialny za realizację Programu.

Program "Bezpieczna szkoła z PZU" jest kontynuacją prowadzonych przez PZU od kilku lat działań prewencyjnych, ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach.

PZU jest jednym z nielicznych towarzystw ubezpieczeniowych, które stworzyły fundusz prewencyjny. Możliwość taką daje wszystkim ubezpieczycielom ustawa o działalności ubezpieczeniowej. PZU SA przeznacza corocznie na działalność prewencyjną kilkadziesiąt milionów złotych i jest pod tym względem liderem na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.