mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 80 Solarisów dla stolicy

80 Solarisów dla stolicy

Dzisiaj przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie podpisali umowę z firmą Solaris Bus & Coach na dostawę 80 sztuk autobusów marki Solaris Urbino 18. Tym samym zakończył sie "warszawski przetarg" na dostawę nowoczesnych przegubowców dla stołecznego przedsiębiorstwa komunikacyjnego.

80 Solarisów dla stolicy

Przypomnijmy, że początkowo data składania ofert w przetargu ogłoszonym przez warszawskie MZA, wyznaczona była na początek października ubiegłego roku. Jednak ostatecznie termin ten przesunięto na 14 grudnia 2004. Związane to było głównie z niezwykle trudnymi warunkami jakie producentom podyktowało MZA. Zakładają one między innymi serwisowanie autobusów przez najbliższe osiem lat. Stąd wydłużony termin na przygotowanie ofert. Ostatecznie do przetargu przystąpiło pięciu oferentów. 

Pierwsza partia nowych Solarisów zgodnie z umową ma być dostarczona w 17 tygodniu od momentu podpisania kontraktu. Ostatnie sztuki z puli 80, trafią na ulice Warszawy po 49 tygodniach. Nowe Solarisy będą stacjonować w zajezdniach MZA przy ulicach Woronicza i Ostrobramskiej.

Informacją, która z pewnością ucieszy pasażerów Miejskich Zakładów Autobusowych jest ta, iż wszystkie przegubowce Solaris Urbino 18 zostaną wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz kabiny kierowcy, co zdecydowanie poprawi komfort podróżowania autobusami szczególnie w upalne dni.  

Łącznie z nowo zamówionymi 80 autobusami w taborze zarówno przewoźnika miejskiego, jak i przedsiębiorstw prywatnych, na ulicach Warszawy jeździć będzie prawie 500 sztuk Solarisów Urbino.

TU zobacz pełna galerię: Solaris Bus & Coach

 


Podobne wiadomości:

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Rekordowa produkcja samochodów w Polsce

Rekordowa produkcja samochodów w Polsce

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic