mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 85 lat designu zza oceanu

85 lat designu zza oceanu

Każdy producent aut przy projektowaniu swoich modeli korzysta z usług znanych na całym świecie projektantów, ale oprócz tego każdy z największych graczy na rynku posiada własne biuro projektowe. General Motors świętuje 85-lecie swojego biura projektowego.

85 lat designu zza oceanu
General Motors Design jest pierwszym na świecie biurem projektowym należącym do koncernu motoryzacyjnego. Posiada sieć 10 centrów projektowych w siedmiu krajach, w których pracuje ponad 1900 osób odpowiedzialnych za to jak wyglądają auta produkowane przez GM.

GM Design zostało założone w 1927 roku, 23 czerwca zapadła decyzja na najwyższym szczeblu o utworzeniu pierwszego biura projektowego sygnowanego logiem General Motors. GM Zatrudniło Harleya Earla, który stworzył pierwszy model  jaki został zaprojektowany na papierze w  GM Design, czyli model LaSalle 1927.

Samochody General Motors często nie mają urody włoskich automobilów, ale mimo to wiele z nich wpisało się do księgi motoryzacji w dziale kultowych aut.
Zobacz koniecznie: Wszystko o GMC
Tematy w artykule: General Motors GMC GM

Podobne wiadomości:

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta...

Aktualności 2016-03-15

Honda i GM otworzą fabrykę napędów wodorowych

Honda i GM otworzą fabrykę napędów wodorowych

Aktualności 2016-01-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Car of the Year 2018 - oto lista kandydatów
Car of the Year 2018 - oto lista kandydatów
Do rozstrzygnięcia pozostało jeszcze trochę czasu, ale znamy już finałową listę kandydatów do tytułu World Car of the Year (WCOTY) 2018.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic