mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 85 lat designu zza oceanu

85 lat designu zza oceanu

Każdy producent aut przy projektowaniu swoich modeli korzysta z usług znanych na całym świecie projektantów, ale oprócz tego każdy z największych graczy na rynku posiada własne biuro projektowe. General Motors świętuje 85-lecie swojego biura projektowego.

85 lat designu zza oceanu
General Motors Design jest pierwszym na świecie biurem projektowym należącym do koncernu motoryzacyjnego. Posiada sieć 10 centrów projektowych w siedmiu krajach, w których pracuje ponad 1900 osób odpowiedzialnych za to jak wyglądają auta produkowane przez GM.

GM Design zostało założone w 1927 roku, 23 czerwca zapadła decyzja na najwyższym szczeblu o utworzeniu pierwszego biura projektowego sygnowanego logiem General Motors. GM Zatrudniło Harleya Earla, który stworzył pierwszy model  jaki został zaprojektowany na papierze w  GM Design, czyli model LaSalle 1927.

Samochody General Motors często nie mają urody włoskich automobilów, ale mimo to wiele z nich wpisało się do księgi motoryzacji w dziale kultowych aut.
Zobacz koniecznie: Wszystko o GMC
Tematy w artykule: General Motors GMC GM

Podobne wiadomości:

Cadillac oddzieli się od General Motors

Cadillac oddzieli się od General Motors

Aktualności 2015-08-14

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta autonomiczne

GM zainwestowało 1 mld dolarów w auta...

Aktualności 2016-03-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?