mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 8-procentowy wzrost sprzedaży Hondy w 2005 r.

8-procentowy wzrost sprzedaży Hondy w 2005 r.

Honda Motor przewiduje w przyszłym roku kolejnych bardzo dobrych wyników sprzedaży swoich samochodów na światowych rynkach.

Głównie za sprawą większej liczby sprzedanych aut na kluczowych rynkach globalna sprzedaż ma wzrosnąć łącznie o 8%. Szefowie japońskiego konceru spodziewają się, iż firma sprzeda 3,4 mln aut, podczas gdy w tym roku sprzedaż wyniesie ok. 3,16 mln, o 9% więcej niż przed rokiem.

Na rynku amerykańskim Honda zamierza sprzedać o 5% więcej swoich pojazdów (1,45 mln aut), głównie za sprawą nowego trucka oraz zmodernizowanego Civica. W tym roku sprzedaż wyniesie 1,38 mln aut, o 2% więcej niż w 2003 roku. W przyszłym roku spodziewany jest także wzrost sprzedaży Hondy na krajowym rynku o 4% (770 tys. aut), po tegorocznym wzroście na poziomie 1%.

Rekordowy wzrost sprzedaży Honda uzyskała na najszybciej obecnie rozwijającym się rynku chińskim. 218 tys. sprzedanych aut oznacza wzrost aż o 73%. Z kolei na rynku europejskim zakładana przyszłoroczna sprzedaż ma wynieść 275 tys. pojazdów, przy 253 tys. w tym roku (+9%).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!