mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 8-procentowy wzrost sprzedaży Hondy w 2005 r.

8-procentowy wzrost sprzedaży Hondy w 2005 r.

Honda Motor przewiduje w przyszłym roku kolejnych bardzo dobrych wyników sprzedaży swoich samochodów na światowych rynkach.

Głównie za sprawą większej liczby sprzedanych aut na kluczowych rynkach globalna sprzedaż ma wzrosnąć łącznie o 8%. Szefowie japońskiego konceru spodziewają się, iż firma sprzeda 3,4 mln aut, podczas gdy w tym roku sprzedaż wyniesie ok. 3,16 mln, o 9% więcej niż przed rokiem.

Na rynku amerykańskim Honda zamierza sprzedać o 5% więcej swoich pojazdów (1,45 mln aut), głównie za sprawą nowego trucka oraz zmodernizowanego Civica. W tym roku sprzedaż wyniesie 1,38 mln aut, o 2% więcej niż w 2003 roku. W przyszłym roku spodziewany jest także wzrost sprzedaży Hondy na krajowym rynku o 4% (770 tys. aut), po tegorocznym wzroście na poziomie 1%.

Rekordowy wzrost sprzedaży Honda uzyskała na najszybciej obecnie rozwijającym się rynku chińskim. 218 tys. sprzedanych aut oznacza wzrost aż o 73%. Z kolei na rynku europejskim zakładana przyszłoroczna sprzedaż ma wynieść 275 tys. pojazdów, przy 253 tys. w tym roku (+9%).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?