mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 98 załóg wystartuje z Warszawy!

98 załóg wystartuje z Warszawy!

327 załóg widnieje na liście zgłoszeń XIV Rajdu Monte Carlo Samochodów Historycznych. Impreza ta podobnie jak przed laty klasyk Monte Carlo rozpoczyna się zlotem gwiaździstym z  pięciu miast Europy oraz Afryki Północnej. Wśród nich jest także Warszawa, która spotkała sie z największym zainteresowaniem rajdowców.

98 załóg wystartuje z Warszawy!
Aż 98 załóg jako miejsce swojego startu do rajdu wybrało stolicę Polski. Z marokańskiego Marakeszu wyruszy 80 samochodów, z Reims we Francji – 66, z Glasgow w Szkocji – 49, a tylko 34 załogi wybrały Barcelonę w Hiszpanii. Na stracie w Warszawie pojawią sie naturalnie wszystkie polskie załogi, których osiem zmierzy sie w tym roku z trudami rajdu. Zgodnie z regulaminem mogą w nim startować tylko samochody wyprodukowane w latach 1955 – 1980.
 
- Zainteresowanie startem z Warszawy przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Ogromnie się cieszymy, że tyle załóg wybrało stolicę Polski.  Fanów sportu motorowego czeka prawdziwa uczta.  Będzie można podziwiać legendarne modele samochodów rajdowych z lat 50, 60 i 70.  Porsche 911, Lancia Fulvia, BMW 2002ti, Alpine Renault A110 czy Ford Escort RS 2000 to tylko niektóre z nich. Wiadomo także, że zobaczymy na starcie w Warszawie wielu znakomitych kierowców.  Rajdy samochodów historycznych to dyscyplina dopiero raczkująca w Polsce.  Mamy nadzieję, że jej popularność wzrośnie dzięki tak wspaniałej imprezie – powiedział Grzegorz Gac, koordynator startu Monte-Carlo Historique w Warszawie.
 
Po raz siódmy z rzędu w “historycznym” Monte Carlo wystartuje Tomasz Jaskłowski, który tradycyjnie zasiądzie za kierownicą znakomicie przygotowanego Fiata 125p MC z 1972 roku. Samochodami tej samej marki z lat 1973, 1976 i 1977 pojadą także Andrzej Duszyński, Andrzej Postawka i Włodzimierz Cierliński. Poloneza z 1978 roku przypomni kibicom Jerzy Mazur, znany przed laty kierowca rajdowy i wyścigowy, uczestnik Rajdu Dakar, twórca jedynego w Europie Muzeum Górnictwa i Motoryzacji w Wałbrzychu. Z pozostałych polskich kierowców Piotr Burtan poprowadzi Fiata 128 Coupe  (1975), a Jerzy Walentowicz Alfę Romeo 2000 GTV z 1972 roku. Mercedesa 230 CE (1977) awizuje z kolei znany ze swoich motoryzacyjnych pasji aktor Mateusz Damięcki.
 
Uroczysty start rajdu w czwartek, 27 stycznia 2011 roku, o godzinie 13:00 z Placu Teatralnego w Warszawie. Honorowy patronat nad rajdem, który zapowiada się jako wielkie święto miłośników motoryzacji objęła Prezydent Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Tematy w artykule: Rajd Monte Carlo

Podobne wiadomości:

Najlepszy samochód dla aktywnego singla - nasze propozycje

Najlepszy samochód dla aktywnego singla -...

Aktualności 2016-04-27

WRC: Kubica poza trasą

WRC: Kubica poza trasą

Aktualności 2014-01-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.