mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 98 załóg wystartuje z Warszawy!

98 załóg wystartuje z Warszawy!

327 załóg widnieje na liście zgłoszeń XIV Rajdu Monte Carlo Samochodów Historycznych. Impreza ta podobnie jak przed laty klasyk Monte Carlo rozpoczyna się zlotem gwiaździstym z  pięciu miast Europy oraz Afryki Północnej. Wśród nich jest także Warszawa, która spotkała sie z największym zainteresowaniem rajdowców.

98 załóg wystartuje z Warszawy!
Aż 98 załóg jako miejsce swojego startu do rajdu wybrało stolicę Polski. Z marokańskiego Marakeszu wyruszy 80 samochodów, z Reims we Francji – 66, z Glasgow w Szkocji – 49, a tylko 34 załogi wybrały Barcelonę w Hiszpanii. Na stracie w Warszawie pojawią sie naturalnie wszystkie polskie załogi, których osiem zmierzy sie w tym roku z trudami rajdu. Zgodnie z regulaminem mogą w nim startować tylko samochody wyprodukowane w latach 1955 – 1980.
 
- Zainteresowanie startem z Warszawy przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Ogromnie się cieszymy, że tyle załóg wybrało stolicę Polski.  Fanów sportu motorowego czeka prawdziwa uczta.  Będzie można podziwiać legendarne modele samochodów rajdowych z lat 50, 60 i 70.  Porsche 911, Lancia Fulvia, BMW 2002ti, Alpine Renault A110 czy Ford Escort RS 2000 to tylko niektóre z nich. Wiadomo także, że zobaczymy na starcie w Warszawie wielu znakomitych kierowców.  Rajdy samochodów historycznych to dyscyplina dopiero raczkująca w Polsce.  Mamy nadzieję, że jej popularność wzrośnie dzięki tak wspaniałej imprezie – powiedział Grzegorz Gac, koordynator startu Monte-Carlo Historique w Warszawie.
 
Po raz siódmy z rzędu w “historycznym” Monte Carlo wystartuje Tomasz Jaskłowski, który tradycyjnie zasiądzie za kierownicą znakomicie przygotowanego Fiata 125p MC z 1972 roku. Samochodami tej samej marki z lat 1973, 1976 i 1977 pojadą także Andrzej Duszyński, Andrzej Postawka i Włodzimierz Cierliński. Poloneza z 1978 roku przypomni kibicom Jerzy Mazur, znany przed laty kierowca rajdowy i wyścigowy, uczestnik Rajdu Dakar, twórca jedynego w Europie Muzeum Górnictwa i Motoryzacji w Wałbrzychu. Z pozostałych polskich kierowców Piotr Burtan poprowadzi Fiata 128 Coupe  (1975), a Jerzy Walentowicz Alfę Romeo 2000 GTV z 1972 roku. Mercedesa 230 CE (1977) awizuje z kolei znany ze swoich motoryzacyjnych pasji aktor Mateusz Damięcki.
 
Uroczysty start rajdu w czwartek, 27 stycznia 2011 roku, o godzinie 13:00 z Placu Teatralnego w Warszawie. Honorowy patronat nad rajdem, który zapowiada się jako wielkie święto miłośników motoryzacji objęła Prezydent Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Tematy w artykule: Rajd Monte Carlo

Podobne wiadomości:

Polak w WRC!

Polak w WRC!

Aktualności 2013-01-10

Skoda Fabia Monte Carlo: Rajdowe pozory

Skoda Fabia Monte Carlo: Rajdowe pozory

Testy samochodów 2013-07-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq nagrodzona za design
Skoda Karoq nagrodzona za design
Czytelnicy magazynu "Auto Motor und Sport" uznali Skodę za najlepiej zaprojektowanego, kompaktowego SUV-a na rynku. Czeski model zdobył 28,7 proc. głosów i pokonał aż siedemnastu rywali.