mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 9 miliardów i 20 modeli

9 miliardów i 20 modeli

9 miliardów euro inwestycji oraz 20 nowych modeli do 2012 roku mają zapewnić Oplowi znaczny wzrost sprzedaży na rynku europejskim.

General Motors będzie chciał w ten sposób wzmocnić swoją najważniejszą markę sprzedawaną na Starym Kontynencie. Z 9 miliardów ok. 6,5 przeznaczonych zostanie na wprowadzenie na rynek nowych modeli, zaś pozostałe zostaną zainwestowane głównie w rozwój 4 niemieckich fabryk Opla.

Wśród 20 planowanych nowości, w ciągu najbliższych pięciu lat będzie 17 samochodów osobowych oraz 3 dostawcze. Pierwsza nowość pojawi się już jesienią br. - będzie to Insignia, czyli następca Vectry. Pewne jest także, że wkrótce pojawią się następca Astry oraz Merivy oraz pojazd zasilany prądem, a będący owocem ścisłej współpracy z inżynierami GM.

Największe inwestycje związane z fabrykami będą mieć miejsce w Russelsheim (900 mln euro), gdzie już na jesieni ruszy produkcja Insigni. 650 mln trafi do Bochum, głównie na przygotowania związane z wprowadzeniem na rynek nowej generacji Astry. 240 mln zostanie przeznaczone na modernizację fabryki w Eisenach, zaś 50 mln na fabrykę w Keiserslautern, o której jeszcze niedawno mówiło się, iż zostanie sprzedana.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel

Podobne wiadomości:

Golf, Focus, Astra i C4 - Primus inter pares

auto motor i sport 0000-00-00

Wszystkie pachną świeżością. Pierwsze ich porównanie to jednocześnie pojedynek o miano najlepszego w klasie - Volkswagen Golf 1.9 TDI, Ford Focus 1.6 TDCI, Opel Astra 1.7 CDTI i Citroën C4 1.6 HDI.

Opel Antara: Sąsiad z Korei

Opel Antara: Sąsiad z Korei

Testy samochodów 2008-01-31

Większość producentów wie, że receptą na sukces w ostatnich czasach jest wprowadzenie do swojej gamy modelowej samochodu sportowo-rekreacyjnego. Podczas gdy kilka lat temu konkurencja na poważnie wzięła sobie to do serca, wydawało się, że Opel zasypuje gruszki w popiele. Jego przebudzenie nastąpiło dopiero w zeszłym roku, kiedy na rynek wszedł model Antara. Postanowiliśmy sprawdzić, jak sprawuje się niemiecki SUV produkowany...w Korei Południowej.

Komentuj:

~??? 2008-05-06

Oby Opel nie zapomnial o takich diamentach w swojej koronie jak Opel GT czy juz nie produkowany Speedster i oby ich bylo jak najwiecej bo dzieki takim samochodom firma nabiera na wyjatkowosci wystarczy ja porownac z vw ten wprowadza jakiegos przerobionego golfa pod nazwa scirocco a opel 2-miejscowego roadstera Opla GT i ktory samochod jest fajniejszy....tylko obiektywni poznaja odpowiedz na to pytanie juz wkrotce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.