mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 9 miliardów i 20 modeli

9 miliardów i 20 modeli

9 miliardów euro inwestycji oraz 20 nowych modeli do 2012 roku mają zapewnić Oplowi znaczny wzrost sprzedaży na rynku europejskim.

General Motors będzie chciał w ten sposób wzmocnić swoją najważniejszą markę sprzedawaną na Starym Kontynencie. Z 9 miliardów ok. 6,5 przeznaczonych zostanie na wprowadzenie na rynek nowych modeli, zaś pozostałe zostaną zainwestowane głównie w rozwój 4 niemieckich fabryk Opla.

Wśród 20 planowanych nowości, w ciągu najbliższych pięciu lat będzie 17 samochodów osobowych oraz 3 dostawcze. Pierwsza nowość pojawi się już jesienią br. - będzie to Insignia, czyli następca Vectry. Pewne jest także, że wkrótce pojawią się następca Astry oraz Merivy oraz pojazd zasilany prądem, a będący owocem ścisłej współpracy z inżynierami GM.

Największe inwestycje związane z fabrykami będą mieć miejsce w Russelsheim (900 mln euro), gdzie już na jesieni ruszy produkcja Insigni. 650 mln trafi do Bochum, głównie na przygotowania związane z wprowadzeniem na rynek nowej generacji Astry. 240 mln zostanie przeznaczone na modernizację fabryki w Eisenach, zaś 50 mln na fabrykę w Keiserslautern, o której jeszcze niedawno mówiło się, iż zostanie sprzedana.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel

Podobne wiadomości:

Nadjeżdża Opel Insignia

Nadjeżdża Opel Insignia

Premiery 2008-04-18

Opel Astra III kombi: funkcjonalność to nie wszystko

Opel Astra III kombi: funkcjonalność to nie...

Testy samochodów 2008-04-02

Komentuj:

~??? 2008-05-06

Oby Opel nie zapomnial o takich diamentach w swojej koronie jak Opel GT czy juz nie produkowany Speedster i oby ich bylo jak najwiecej bo dzieki takim samochodom firma nabiera na wyjatkowosci wystarczy ja porownac z vw ten wprowadza jakiegos przerobionego golfa pod nazwa scirocco a opel 2-miejscowego roadstera Opla GT i ktory samochod jest fajniejszy....tylko obiektywni poznaja odpowiedz na to pytanie juz wkrotce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.