mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > A5 Cabrio w 2009

A5 Cabrio w 2009

Już od czerwca w sprzedaży dostępny będzie najnowszy model Audi A5. Samochód o sportowym zacięciu, który przez niemiecką markę pozycjonowany jest pomiędzy mniejszym TT i mocniejszym R8 doczeka się również wersji Cabrio. Ta pojawi się w salonach jednak nie wcześniej niż w 2009 roku.

A5 Cabrio w 2009

Paleta silników dla Cabrio prawdopodobnie będzie taka sama jak w przypadku wersji o nadwoziu Coupe. Auto zostanie wyposażone w składany elektrycznie dach z poszyciem materiałowym. W Niemczech ceny A5 Coupe rozpoczynać się będą od 33 000 euro. Wersja Cabrio będzie o około 3000-4000 euro droższa.

Audi A5 dysponuje zupełnie nową techniką układu jezdnego. Na jego bazie powstanie kilka kolejnych, nowych modeli. Już we wrześniu na salonie samochodowym IAA we Frankfurcie zostanie zaprezentowana nowa generacja modelu A4. Z rozwiązań wykorzystanych w A5 skorzystać mają także przyszłe serie A6, A8 oraz nowe A7 Coupe i Crossover Q5. Nowa koncepcja, gwarantująca lepszy rozdział masy, a tym samym balans samochodu zastosowana zostanie w przypadku wszystkich silników umieszczonych wzdłużnie.

Czerwcowy debiutant A5 wyposażony został także w autorski napęd Audi 4x4 Quattro. Rozdział mocy na osie podczas normalnych warunków na drodze wynosi 60/40 na korzyść osi przedniej. Dzięki konfiguracji elektroniki tego elementu kierowca będzie miał możliwość przesunięcia ciągu o 25% w przypadku obu osi.

Czytaj także:

Kolejny członek rodziny TT? 2007-04-12

Przedpremierowy debiut Audi A5 2007-02-26

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A5
Audi A5
Cena podstawowa już od: 159 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi A5 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi A5

Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Aktualności 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.