mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > AAM buduje zakład w Oławie

AAM buduje zakład w Oławie

Firma American Axle & Manufacturing zapowiedziała budowę nowego zakładu w Stanowicach pod Oławą. Prace rozpoczną się już we wrześniu i potrwają rok. W sumie AAM chce zainwestować 40 milionów euro i utworzyć 200 nowych miejsc pracy.

AAM to producent systemów napędowych i podwozi ciężarówek, autobusów, samochodów wyścigowych i osobowych. Swoje komponenty dostarcza dla światowych koncernów samochodowych m.in. GM, Ford, DaimlerChrysler, Nissan, Ssangyong czy Harley Davidson. AAM posiada fabryki w Michigan, Nowym Jorku i Ohio oraz biura lub zakłady w Brazylii, Chinach, Anglii i Szkocji, Niemczech, Indiach, Japonii, Meksyku oraz Korei Południowej. Koncern ma ponad 37% udziału w amerykańskim rynku systemów napędowych i podwozi oraz około 13% na rynku światowym. Na lata 2007 – 2012 dysponuje zakontraktowanymi zamówieniami w wysokości ponad miliarda dolarów amerykańskich. W Polsce przewiduje m.in. produkcję dyferencjałów do skrzyń biegów dla samochodów Audi Quattro oraz modułów napędu tylnego z zespołem transmisji momentu.
 
Przeczytaj także:

Dobra kondycja polskiej motoryzacji (2007-08-09)

Kolejna fabryka pod Oławą (2007-06-28)

Autoliv w Oleśnicy (2007-05-25)

Polytec Interior wybrał właściwy adres (2007-08-06)


Podobne wiadomości:

Dobra kondycja polskiej motoryzacji

Dobra kondycja polskiej motoryzacji

Aktualności 2007-08-08

Autoliv w Oleśnicy

Autoliv w Oleśnicy

Aktualności 2007-05-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.