mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ACEA: w Europie rośnie sprzedaż aut komercyjnych

ACEA: w Europie rośnie sprzedaż aut komercyjnych

Rosnąca sprzedaż vanów przyczyniła się do 7,7 proc. wzrostu rejestracji nowych aut firmowych w Unii Europejskiej w maju, poinformowało branżowe stowarzyszenie ACEA.

ACEA: w Europie rośnie sprzedaż aut komercyjnych
W maju w UE zarejestrowano 143 990 nowych samochodów firmowych. To o 7,7 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku ale aż o 34,6 proc. mniej niż w maju 2008 r. Tylko segment vanów zanotował wzrost (+9.4 proc.) - pozostałe segmenty miały niestety ujemne wyniki sprzedaży.
 
Liczba rejestracji ciężkich samochodów ciężarowych o masie całkowitej pow. 16 t. spadła o 0,3 proc. W maju w tym segmencie zarejestrowano 12 898 pojazdów. Od początku roku liczba rejestracji ciężarówek wyniosła 60 508 sztuk.
 
Przez pierwsze pięć miesięcy br. rynek europejski wzrósł o 2,4% - w tym czasie zarejestrowano łącznie 722 767 nowych pojazdów. W porównaniu z tym samym okresem sprzed kryzysu (styczeń-maj 2008 r.) rynek zanotował spadek o 36,3 proc.
 
Po pięciu miesiącach 2010 roku sprzedaż wzrosła o 5 proc. w skali roku.

Podobne wiadomości:

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Finanse i prawo 2017-09-18

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o których warto pamiętać

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o...

Aktualności 2016-12-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.