mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ACP inwestuje obok MAN-a

ACP inwestuje obok MAN-a

Automotive Components Penzberg (ACP), poddostawca MANa zainwestuje w Niepołomicach na terenie Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Spółka planuje ruszyć z budową we wrześniu 2007 roku i uruchomić produkcję już w kwietniu 2008. Firma zainwestuje 11 mln euro i stworzy 100 miejsc pracy.

ACP inwestuje obok MAN-a

ACP jest jednym z poddostawców firmy MAN. Dostarcza cięte, gięte, krawędziowane i spawane elementy metalowe takie jak uchwyty na koła zapasowe, orurowania itp. Lokalizacja inwestycji tej firmy w Niepołomicach ma ułatwić dostawę wymienionych podzespołów do montowni MANa.

Na obszarze 8,5 hektarów powstanie budynek o powierzchni 12 tysięcy metrów kwadratowych, z których prawie 11 tysięcy będzie zajmowała hala produkcyjna. ACP planuje ruszyć z budową we wrześniu 2007 roku i uruchomić produkcję już w kwietniu 2008.

W przedsiębiorstwie znajdzie pracę około 100 osób w systemie dwuzmianowym. Rekrutacja pracowników rozpocznie się pod koniec bieżącego roku, a poszukiwani będą zarówno pracownicy parku maszyn, jak i logistycy, metalurdzy jak i pracownicy biurowi.


Początkowo jedynym odbiorcą jej produktów będzie MAN Polska, ale z czasem szefostwo firmy nie wyklucza dalszej ekspansji na rynku i produkcji dla potrzeb innych marek lub niemieckich fabryk grupy MAN.

Automotive Components Penzberg to niemiecka firma, która jeszcze niedawno była częścią koncernu MAN. Teraz stanowi osobne przedsiębiorstwo z siedzibą w Penzberg, 40 kilometrów od Monachium. W Niemczech zatrudnia około 800 pracowników.

Przeczytaj także:

‘Wiecha’ fabryki MAN w Niepołomicach (2007-04-23)

Meiller Polska obok MANa (2006-07-31)

PwC: koncerny przenoszą produkcję do Europy Środkowej i Wschodniej (2007-03-01)

Nowe centra motoryzacyjne (2006-09-20)

 

Komentuj:

~jajcarz 2007-06-24

skąd wezmą tych pracowników już MAN ma problemy z zatrudnienim pracowników

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.