mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ACP inwestuje obok MAN-a

ACP inwestuje obok MAN-a

Automotive Components Penzberg (ACP), poddostawca MANa zainwestuje w Niepołomicach na terenie Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Spółka planuje ruszyć z budową we wrześniu 2007 roku i uruchomić produkcję już w kwietniu 2008. Firma zainwestuje 11 mln euro i stworzy 100 miejsc pracy.

ACP inwestuje obok MAN-a

ACP jest jednym z poddostawców firmy MAN. Dostarcza cięte, gięte, krawędziowane i spawane elementy metalowe takie jak uchwyty na koła zapasowe, orurowania itp. Lokalizacja inwestycji tej firmy w Niepołomicach ma ułatwić dostawę wymienionych podzespołów do montowni MANa.

Na obszarze 8,5 hektarów powstanie budynek o powierzchni 12 tysięcy metrów kwadratowych, z których prawie 11 tysięcy będzie zajmowała hala produkcyjna. ACP planuje ruszyć z budową we wrześniu 2007 roku i uruchomić produkcję już w kwietniu 2008.

W przedsiębiorstwie znajdzie pracę około 100 osób w systemie dwuzmianowym. Rekrutacja pracowników rozpocznie się pod koniec bieżącego roku, a poszukiwani będą zarówno pracownicy parku maszyn, jak i logistycy, metalurdzy jak i pracownicy biurowi.


Początkowo jedynym odbiorcą jej produktów będzie MAN Polska, ale z czasem szefostwo firmy nie wyklucza dalszej ekspansji na rynku i produkcji dla potrzeb innych marek lub niemieckich fabryk grupy MAN.

Automotive Components Penzberg to niemiecka firma, która jeszcze niedawno była częścią koncernu MAN. Teraz stanowi osobne przedsiębiorstwo z siedzibą w Penzberg, 40 kilometrów od Monachium. W Niemczech zatrudnia około 800 pracowników.

Przeczytaj także:

‘Wiecha’ fabryki MAN w Niepołomicach (2007-04-23)

Meiller Polska obok MANa (2006-07-31)

PwC: koncerny przenoszą produkcję do Europy Środkowej i Wschodniej (2007-03-01)

Nowe centra motoryzacyjne (2006-09-20)

 

Komentuj:

~jajcarz 2007-06-24

skąd wezmą tych pracowników już MAN ma problemy z zatrudnienim pracowników

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.