mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > AC SA Solidnym Pracodawcą Podlasia 2010

AC SA Solidnym Pracodawcą Podlasia 2010

Spółka AC SA – wiodący w Polsce i liczący się na świecie producent samochodowych systemów LPG/CNG marki STAG – otrzymała tytuł "Solidnego Pracodawcy 2010" w kategorii regionalnej Podlasie. Najlepsi pracodawcy w Polsce w ogólnokrajowym konkursie Rzeczy o Biznesie zostali wyłonieni już po raz siódmy.

Na polskim rynku motoryzacyjnym AC SA działa od ponad 25 lat i obecnie jest największą firmą w rynku samochodowych instalacji gazowych w kraju. Jak wskazują szacunki spółki, AC SA posiada około 45% udział w rynku polskim.

Oferta produktowa AC SA dociera do ponad 30 krajów na całym świecie. W 2010 roku sprzedaż na rzecz kontrahentów zagranicznych stanowiła 56% przychodów AC SA ogółem. Do kluczowych rynków zagranicznych AC SA należą m.in. Niemcy, Rosja, Ukraina, Turcja oraz Tajlandia.

Spółka AC SA planuje przeprowadzenie oferty publicznej akcji na rynku podstawowym GPW. Prospekt emisyjny spółki został już złożony w Komisji Nadzoru Finansowego. Debiut akcji AC SA na warszawskim parkiecie możliwy jest jeszcze w III kwartale 2011 roku. Po upublicznieniu AC SA będzie trzecim na świecie renomowanym producentem samochodowych instalacji gazowych, notowanym na giełdzie.

- Naszym celem jest stworzenie jak najlepszych warunków pracy dla wciąż powiększającej się załogi (obecnie liczącej już ponad 450 osób), zarówno przez kreowanie perspektyw rozwoju indywidualnego pracowników, jak i odpowiednie systemy motywacyjne finansowe i pozafinansowe. Szczególny nacisk kładziemy na wysoką efektywność pracy oraz na fachowe przygotowanie merytoryczne naszych ludzi. Nasi pracownicy to wybitni specjaliści w swojej dziedzinie. Ich wkład w rozwój firmy i naszych technologii jest nieoceniony – powiedziała Katarzyna Rutkowska, prezes zarządu AC SA.

W ofercie spółki znajdują się trzy segmenty produktów:
- AutoGaz – produkty przeznaczone do instalacji gazowych w samochodach. AC oferuje głównie moduły elektroniczne – pod marką handlową STAG: sterowniki, emulatory wraz z wiązką elektryczną, wariatory oraz przełączniki. Od przełomu 2009 i 2010 roku, w ofercie znajdują się także reduktory – kluczowe elementy modułu mechanicznego dla samochodowej instalacji gazowej.
- Wiązki elektryczne – na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Gros obrotu stanowią zestawy do haków holowniczych - wiązki wraz z towarzyszącymi im modułami elektronicznymi są produkowane na zlecenie partnera z Niemiec . AC specjalizuje się w obróbce przewodów o przekroju od 0,35 mm2 do 2,5 mm2 i długości od 60 mm do 10 000 mm
- Auto Części – AC SA oferuje swoim kontrahentom także bogate portfolio elementów i akcesoriów samochodowych produkcji własnej jak i renomowanych producentów.

W okresie 2008-2010 AC SA zrealizowała inwestycje za łączną kwotę niemal 29 mln zł, z czego aż 11,7 mln zł zostało przeznaczone na zakup urządzeń i maszyn renomowanych producentów światowych. Kluczowe moce produkcyjne spółki wzrosły nawet trzykrotnie. Na ukończenie inwestycji rozwojowych spółka wyda jeszcze 37 mln zł, z czego około połowę pokryje dofinansowania unijnego.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Centra z tytułem Created in Poland Superbrands 2014/2015

Centra z tytułem Created in Poland...

Aktualności 2014-12-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.