mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > AC wraca do życia

AC wraca do życia

Jedna z najstarszych brytyjskich marek AC zostanie po latach reaktywowana, aby nadal produkować i sprzedawać swoje legendarne wozy, które są dobrze znane i cenione na całym świecie.

AC wraca do życia
Latem tego roku pojawi się on w swoim rodzimym kraju i będzie dostępny w cenie wynoszącej równowartość 280 tysięcy złotych. Zasilać go będzie ośmiocylindrowy silnik Forda o mocy 360 koni mechanicznych. W połączeniu z jego małą wagą (1200 kg) pozwoli mu to na osiągnięcie prędkości 100 km/h w przeciągu 4,5 sekundy.
 
W standardzie samochodu znajdzie się ręcznie szyta, skórzana tapicerka, nadwozie z włókna węglowego oraz specjalnie przygotowane do wyścigów hamulców wraz z 16-calowymi felgami. Przedstawiciel prasowy producenta twierdzi, że marka AC jest nadal bardzo podziwiana i respektowana na świecie. Przez ponad wiek zajmowała się ona budową zaprojektowanych z wielkim kunsztem samochodów.
 
Firma Auto-Carrier (AC) wydała swoje pierwsze auto w 1903 roku podczas Crystal Palace Motor Show w Londynie. Produkowała ona trójkołowce oraz samochody coupe. Kiedy w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia została przejęta przez amerykańskich inżynierów, przeżywała swoje lata świetności. Kłopoty zaczęły się na przełomie lat 80-tych i 90-tych kiedy to firma została kilka razy odsprzedawana. Dopiero w zeszłym roku po zbudowaniu fabryki i początków prac nad nowym modelem firma zaczęła wychodzić na prostą.
 
Czytaj także:
 
Surfingowa Cobra (2006-05-11)

Nowy Mustang w lecie (2006-01-09)

Ford Shelby GR-1 (2004-08-13)
Tematy w artykule: AC MkV AC Cobra

Podobne wiadomości:

Shelby Daytona Cobra za 15 milionów

Shelby Daytona Cobra za 15 milionów

Samochody luksusowe 2009-04-28

W połowie maja w Indianapolis w stanie Indiana odbędzie się aukcja na której zostanie wystawiony nietypowy okaz. Shelby Daytona Cobra Coupe z 1965, którego cena może osiągnąć nawet 15 milionów dolarów.

Wersja specjalna Shelby Cobra

Wersja specjalna Shelby Cobra

Samochody luksusowe 2014-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche rusza z produkcją odświeżonego Macana
Porsche rusza z produkcją odświeżonego Macana
Pierwsza generacja Porsche Macana zadebiutowała w 2014 roku i z miejsca podbiła serca opinii publicznej. Przyszła kolej na gruntowny face lifting hitu, który został pokazany miesiąc temu w Szanghaju. Teraz rusza jego produkcja.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi