Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > AC wraca do życia

AC wraca do życia

Jedna z najstarszych brytyjskich marek AC zostanie po latach reaktywowana, aby nadal produkować i sprzedawać swoje legendarne wozy, które są dobrze znane i cenione na całym świecie.

AC wraca do życia
Latem tego roku pojawi się on w swoim rodzimym kraju i będzie dostępny w cenie wynoszącej równowartość 280 tysięcy złotych. Zasilać go będzie ośmiocylindrowy silnik Forda o mocy 360 koni mechanicznych. W połączeniu z jego małą wagą (1200 kg) pozwoli mu to na osiągnięcie prędkości 100 km/h w przeciągu 4,5 sekundy.
 
W standardzie samochodu znajdzie się ręcznie szyta, skórzana tapicerka, nadwozie z włókna węglowego oraz specjalnie przygotowane do wyścigów hamulców wraz z 16-calowymi felgami. Przedstawiciel prasowy producenta twierdzi, że marka AC jest nadal bardzo podziwiana i respektowana na świecie. Przez ponad wiek zajmowała się ona budową zaprojektowanych z wielkim kunsztem samochodów.
 
Firma Auto-Carrier (AC) wydała swoje pierwsze auto w 1903 roku podczas Crystal Palace Motor Show w Londynie. Produkowała ona trójkołowce oraz samochody coupe. Kiedy w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia została przejęta przez amerykańskich inżynierów, przeżywała swoje lata świetności. Kłopoty zaczęły się na przełomie lat 80-tych i 90-tych kiedy to firma została kilka razy odsprzedawana. Dopiero w zeszłym roku po zbudowaniu fabryki i początków prac nad nowym modelem firma zaczęła wychodzić na prostą.
 
Czytaj także:
 
Surfingowa Cobra (2006-05-11)

Nowy Mustang w lecie (2006-01-09)

Ford Shelby GR-1 (2004-08-13)
Tematy w artykule: AC MkV AC Cobra

Podobne wiadomości:

Wersja specjalna Shelby Cobra

Wersja specjalna Shelby Cobra

Samochody luksusowe 2014-01-20

Shelby Daytona Cobra za 15 milionów

Shelby Daytona Cobra za 15 milionów

Samochody luksusowe 2009-04-28

W połowie maja w Indianapolis w stanie Indiana odbędzie się aukcja na której zostanie wystawiony nietypowy okaz. Shelby Daytona Cobra Coupe z 1965, którego cena może osiągnąć nawet 15 milionów dolarów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?