mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ADAC: Nie będzie współpracy z Brilliance

ADAC: Nie będzie współpracy z Brilliance

Wczoraj informowaliśmy o rozpoczęciu rozmów pomiędzy niemieckim automobilklubem ADAC, a przedstawicielami chińskiej marki Brilliance dotyczących poprawy bezpieczeństwa w modelach azjatyckiego producenta. Dziś znamy już wyniki tych rozmów. ADAC odmówiło współpracy i doradztwa przy konstruowaniu nowych systemów bezpieczeństwa.

ADAC: Nie będzie współpracy z Brilliance
ADAC swoją decyzję motywuje wynikami wewnętrznych testów, które przeprowadziło dodatkowo po crash-testach organizacji EuroNCAP. Z kolei przedstawiciele firmy HSO, głównego importera aut marki Brilliance na Europę nie byli usatysfakcjonowani zaproponowanymi przez ADAC warunkami współpracy. Wyniki przeprowadzonych testów chińskiej limuzyny Brilliance BS6 przez niemiecki automobilklub nie zostały jeszcze upublicznione aby w ten sposób dać producentowi więcej czasu na zajęcie odpowiedniego stanowiska w tej sprawie.

Brilliance BS6 jest drugim po modelu Landwind samochodem z Chin, który został przebadany pod kątem bezpieczeństwa przez ADAC. Także drugim, który w tych testach nie uzyskał zadowalających wyników zgodnych z europejskimi wymaganiami. Przypomnijmy, że we wcześniejszych próbach zderzeniowych EuroNCAP, seria BS6 otrzymała zaledwie jedną z pięciu możliwych gwiazdek.

Czytaj także:

Brilliance z ADAC 2007-06-21

Podobne wiadomości:

Brilliance z ADAC

Brilliance z ADAC

Aktualności 2007-06-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.