mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ADAC: Opony najczęstszą przyczyną awarii

ADAC: Opony najczęstszą przyczyną awarii

Defekt opon, ale też silnika i elektryki to najczęstsze awarie w samochodach ciężarowych - taki obraz wynika ze statystyk awaryjności TruckService niemieckiej organizacji ADAC. Wyniki powstały na bazie monitorowania 19 500 defektów w ciągu ostatnich 18 miesięcy w całej Europie.

ADAC: Opony najczęstszą przyczyną awarii
Najczęściej defektującym elementem samochodu są opony, które stanowią 27,1% wszystkich badanych awarii. Obok pneumatyków defektowi najczęściej ulegają: silnik - 25,6% oraz elektryka – 16,9%. O ile liczba awarii opon i silnika utrzymała się na poziomie wyników z zeszłego roku o tyle ilość awarii części elektrycznych spadła o 3,8%.

”Za obniżeniem liczby awarii układu elektrycznego przemawia przede wszystkim polepszenie się jakości u samych producentów, którzy do budowy pojazdów wykorzystują trwalsze materiały” – tłumaczy wyniki testu ekspert ADAC, Werner Renz.

Po raz pierwszy w testach awaryjności samochodów ciężarowych zbadano również częstotliwość wzywania pomocy drogowej przez kierowców w poszczególnych krajach europejskich. Na podstawie tych danych sporządzono statystyki krajów w których najczęściej dochodzi do awarii pojazdów. Najczęściej pomoc wzywana była we Francji – 28,8%. Kolejne kraje to: Austria – 13,7%, Wielka Brytania 9%.

Czytaj także:

Duże zapotrzebowanie na ciężarówki w Europie 2006-10-27

Podobne wiadomości:

Duże zapotrzebowanie na ciężarówki w Europie

Duże zapotrzebowanie na ciężarówki w Europie

Aktualności 2006-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.