mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ADAC: Utrzymanie auta - 311 Euro

ADAC: Utrzymanie auta - 311 Euro

Z wyliczeń niemieckiego ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) wynika, że średni koszt utrzymania samochodu w Niemczech wynosi 311 Euro. Takie wnioski wyciągnięto po przetestowaniu pod względem ekonomiki 100 różnych aut.

ADAC: Utrzymanie auta - 311 Euro
Najmniej obciążającym kieszeń kierowcy samochodem zdaniem ADAC jest Toyota Aygo z silnikiem o pojemności 1000 ccm, na którą miesięcznie trzeba wydać nieco ponad 300 Euro. Najdroższy w utrzymaniu okazał się reprezentant klasy wyższej Lexus LS 430. Na japońską limuzynę trzeba wydać 1454 Euro miesięcznie.

W badaniach nad ekonomicznością aut brano pod uwagę najistotniejsze czynniki, takie jak: spadek wartości auta (około 52% całych kosztów), tankowanie i utrzymanie czystości auta (22% kosztów) , opłaty podatkowe i ubezpieczeniowe (17% kosztów). W teście wzięło udział po 10 najbardziej ekonomicznych aut z 10 segmentów.

Czytaj także:

ADAC: Jazda samochodem droższa 2006-01-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.