mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ADAC: Utrzymanie auta - 311 Euro

ADAC: Utrzymanie auta - 311 Euro

Z wyliczeń niemieckiego ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) wynika, że średni koszt utrzymania samochodu w Niemczech wynosi 311 Euro. Takie wnioski wyciągnięto po przetestowaniu pod względem ekonomiki 100 różnych aut.

ADAC: Utrzymanie auta - 311 Euro
Najmniej obciążającym kieszeń kierowcy samochodem zdaniem ADAC jest Toyota Aygo z silnikiem o pojemności 1000 ccm, na którą miesięcznie trzeba wydać nieco ponad 300 Euro. Najdroższy w utrzymaniu okazał się reprezentant klasy wyższej Lexus LS 430. Na japońską limuzynę trzeba wydać 1454 Euro miesięcznie.

W badaniach nad ekonomicznością aut brano pod uwagę najistotniejsze czynniki, takie jak: spadek wartości auta (około 52% całych kosztów), tankowanie i utrzymanie czystości auta (22% kosztów) , opłaty podatkowe i ubezpieczeniowe (17% kosztów). W teście wzięło udział po 10 najbardziej ekonomicznych aut z 10 segmentów.

Czytaj także:

ADAC: Jazda samochodem droższa 2006-01-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.