mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ADAC fałszował wyniki plebiscytu!

ADAC fałszował wyniki plebiscytu!

Znany na całym świecie niemiecki automobilklub ADAC wydał wczoraj oświadczenie na temat skandalu, do jakiego doszło podczas organizacji plebiscytu, w którym wybierany jest samochód roku.

ADAC fałszował wyniki plebiscytu!

Jak wynika z wieści, które napływają zza zachodniej granicy, Michael Ramstetter, wieloletni redaktor naczelny magazynu "Motorwelt" wydawanego przez ADAC, a jednocześnie szef działu komunikacji, zajmował się fałszowaniem wyników ankiety.

ADAC przyznało wczoraj, że podczas konkursu "Złoty Anioł" ("Gelber Engel") doszło do dużych manipulacji. Plebiscyt wygrał Volkswagen Golf, zdobywając tytuł "Ulubione auto Niemców", który otrzymał rzekomo ponad 34 tysiące głosów. W rzeczywistości głosów było dziesięć razy mniej. Przedstawiciele ADAC zapewniają jednak, że ta manipulacja nie wpłynęła na kolejność miejsc w zestawieniu, bowiem w ten sposób sztucznie zawyżano jedynie frekwencję. Oburzenia nie kryją przedstawiciele niemieckich koncernów motoryzacyjnych oraz politycy. Zapowiada się, że sprawa będzie w najbliższym czasie dogłębnie monitorowana.

Każdego roku ADAC przyznaje nagrody w różnych kategoriach. Organizacja zrzesza ponad 19 milionów członków oraz wydaje czasopismo w nakładzie 16 milionów egzemplarzy. Poza tym zajmuje się wypożyczaniem samochodów, ubezpieczeniami oraz usługami assistance.

Tematy w artykule: ADAC

Podobne wiadomości:

Najlepsze i najgorsze opony na lato - test ADAC 2015

Najlepsze i najgorsze opony na lato - test...

Technika 2015-03-06

Test fotelików ADAC 2015

Test fotelików ADAC 2015

Aktualności 2015-06-01

Komentuj:

5051 2014-02-20

Polecam artykuł: [pkt.5 regulaminu forum. admin]

~Krzysztof Kuźmicki 2014-01-23

Już Stalin powiedział że nie ważne kto i jak głosuje, ważane kto liczy głosy. No cóż w Dekrze wybór był zupełnie inny, tam Audi A4, Ford C-MAX i BMW Z4 byli zwycięzcami. Pozdrawiam

~Paweł 2014-01-23

Jak na 19 mln członków to nawet te oszukane 34tyś to szokujaco mały wynik. Cos tu nie tak.

~aha 2014-01-21

ADAC idzie w ślady Bilda/AutoŚwiata.... tam to dawno było możliwe. W teście na samochód supersportowy takie pojazdy jak ferrari czy mclaren mogły co najwyżej zająć 2 i 3 miejsce. Bo i tak skoda octavia/vw golf wygrały dzięki pojemności bagażnika ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.