mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > AE Group Polska zainwestuje 33 mln euro

AE Group Polska zainwestuje 33 mln euro

Niemiecki inwestor AE Group wybuduje na terenie kostrzyńsko–słubickiej SSE nowoczesny zakład odlewniczy i obróbki metali m.in. pod potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

W zakładzie, który powstanie w podstrefie Strzelce Krajeńskie, zastosowane zostaną najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie odlewnictwa i obróbki metali. Projekt o wartości ponad 33 mln euro obejmuje budowę dwóch odlewni, hali obróbki metali oraz poniesienia nakładów na wyposażenie, urządzenia i środki transportowo- przeładunkowe.

AE Group Polska zdeklarował, że w związku z projektem inwestycyjnym utworzy co najmniej 250 nowych miejsc pracy. W regionie strzelecko – drezdeneckim stopa bezrobocia sięga 28%.

AE Group jest firmą zajmującą się ciśnieniowym odlewnictwem. Jest dostawcą części odlewanych z aluminium, w tym komponentów gotowych do montażu, przede wszystkim dla przemysłu samochodowego i dostawców ich systemów, jak też dla przemysłu lotniczego. Grupa zatrudnia około 1600 pracowników z ośmiu oddziałach firmy znajdujących się w Niemczech, Polsce, Austrii i USA.

Przeczytaj także:

Voit wybuduje odlewnię w Nowej Soli (2006-12-29)

Gestamp tłoczy coraz więcej dla VW (2006-08-09)

 


Podobne wiadomości:

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Polskie drogi 2015-06-23

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross