mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > AE Group w Strzelcach złożyło wniosek o upadłość

AE Group w Strzelcach złożyło wniosek o upadłość

2 kwietnia cała firma zgłosiła wniosek o upadłość w sądzie w Niemczech. Teraz trwa postępowanie w tej sprawie. Planowana jest upadłość z możliwością układu – powiedział „Gazecie Lubuskiej” Tomasz Łacny prokurent ae group w Strzelcach.

AE Group w Strzelcach złożyło wniosek o upadłość
„Po porozumieniu z wierzycielami w sprawie zadłużenia firma planuje kontynuować działalność - mówił „GL” prokurent Łacny. Tłumaczył, że firma musiała złożyć wniosek o upadłość przez kryzys, który spowodował problemy ze spłacaniem długów. - Jednak upadłość nie łączy się z likwidacją. „W tej chwili normalnie pracujemy i nie ma planujemy zmienić tego w najbliższym czasie. Wręcz zakładany jest rozwój” - podkreślał Łacny. Na tę chwilę nie chciał się wypowiedzieć na temat wypłat i uwag naszych rozmówców o pożyczkach na rzecz firmy.

Ae group działa w Strzelcach od 2003 r. To jedyna placówka w Polsce. Poza tym ma oddziały w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Zajmuje się odlewaniem części z aluminium. Jej odbiorcami są przede wszystkim firmy samochodowe. W sumie zatrudnia ok. 1,4 tys. pracowników. W oddziale w Strzelcach jest to 179 osób.

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.