mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > AE Group w Strzelcach złożyło wniosek o upadłość

AE Group w Strzelcach złożyło wniosek o upadłość

2 kwietnia cała firma zgłosiła wniosek o upadłość w sądzie w Niemczech. Teraz trwa postępowanie w tej sprawie. Planowana jest upadłość z możliwością układu – powiedział „Gazecie Lubuskiej” Tomasz Łacny prokurent ae group w Strzelcach.

AE Group w Strzelcach złożyło wniosek o upadłość
„Po porozumieniu z wierzycielami w sprawie zadłużenia firma planuje kontynuować działalność - mówił „GL” prokurent Łacny. Tłumaczył, że firma musiała złożyć wniosek o upadłość przez kryzys, który spowodował problemy ze spłacaniem długów. - Jednak upadłość nie łączy się z likwidacją. „W tej chwili normalnie pracujemy i nie ma planujemy zmienić tego w najbliższym czasie. Wręcz zakładany jest rozwój” - podkreślał Łacny. Na tę chwilę nie chciał się wypowiedzieć na temat wypłat i uwag naszych rozmówców o pożyczkach na rzecz firmy.

Ae group działa w Strzelcach od 2003 r. To jedyna placówka w Polsce. Poza tym ma oddziały w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Zajmuje się odlewaniem części z aluminium. Jej odbiorcami są przede wszystkim firmy samochodowe. W sumie zatrudnia ok. 1,4 tys. pracowników. W oddziale w Strzelcach jest to 179 osób.

Podobne wiadomości:

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Maldrobud wybuduje pierwszą parę MOP-ów na S3

Polskie drogi 2015-06-25

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Nowa nawierzchnia dróg skróci drogę hamowania

Polskie drogi 2015-06-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.