mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > AKsys rozpocznie produkcję w Złotoryi

AKsys rozpocznie produkcję w Złotoryi

Kolejna firma z sektora motoryzacyjnego wybrała legnicką SSE jako miejsce swojej inwestycji. W Złotoryi niemiecka firma AKsys wybuduje zakład i zatrudni co najmniej 45 osób przy produkcji izolacji i wytłumień do samochodów i sprzętu gospodarstwa domowego. W początkowej fazie koszty inwestycji wyniosą około 8 mln euro.

AKsys rozpocznie produkcję w Złotoryi

"Od momentu wręczenia pierwszego dokumentu firmie Kuhnl (red. niemiecki inwestor z sektora motoryzacyjnego) w sierpniu ubiegłego roku, statystycznie co dwa miesiące w Złotoryi mamy przyjemność przyjmować kolejnych inwestorów do naszej strefy" - mówi burmistrz Ireneusz Żurawski - "Spółka AKsys jak do tej pory jest największą firmą która znalazła dogodne warunki działalności i rozwoju w naszym mieście".

Prace budowlane rozpoczną się już pod koniec marca lub na początku kwietnia br. Produkcja ruszy w IV kwartale tego roku. Jak podkreślają szefowie spółki nabór pracowników będzie przeprowadzany na terenie Złotoryi natomiast szkolenie kadry przeprowadzone zostanie w Niemczech. Infrastruktura fabryki zajmie łączną powierzchnię  1,3 tys. m2.

Budowa zakładu podzielona jest na dwa etapy. W pierwszym zostanie postawiona fabryka folii bitumicznej. W drugim będą zamontowane urządzenia do produkcji elementów bardziej zaawansowanych powstających z form wtryskowych.

Jak informuje Urząd Miasta w Złotoryi "AKsys bardzo chętnie będzie również szukał kooperantów i podwykonawców z terenu naszego miasta co przyniesie dodatkowe korzyści już istniejącym firmom".
 
Podstrefa Złotoryja cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród zagranicznych inwestorów. Aksys Sp. z o.o. jest już czwartą firmą, w przeciągu ostatnich ośmiu miesięcy, która rozpocznie działalność na jej terenie. Jest więc dowód na to, że dobre doświadczenia pierwszego inwestora zachęcają kolejnych przedsiębiorców do inwestycji.

Aksys posiada już swoje zakłady w 16 miejscach na świecie w tym Niemczech, Hiszpanii, Brazylii, Meksyku i USA. Klientami firmy są niemal wszystkie światowe koncerny samochodowe oraz czołowi dostawcy komponentów dla motoryzacji.

Przeczytaj także:

Zmiany w LSSE pod nowe inwestycje (2006-02-16)

Części do cabrio ze Złotoryi (2005-08-04)


 


Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Premiera nowego Mercedesa Klasy A odbędzie się dopiero w marcu przyszłego roku, ale już teraz producent zdradza kilka szczegółów odnośnie nowego modelu. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia prezentujące wygląd kabiny.