mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > AMG dla wszystkich

AMG dla wszystkich

Producent usportowionych wersji samochodów marki Mercedes-Benz, firma AMG zamierza stworzyć specjalny wydział o nazwie Preformance Studio, które zajmie się dostarczaniem niszowych modeli dla entuzjastów.

AMG dla wszystkich

Każdy z tych modeli tworzony będzie w tym samym procesie indywidualizacji oraz modyfikacji, co reszta samochodów wychodzących z warsztatów AMG. Wolek Mornhinweg, dyrektor zarządzający AMG, oznajmił, że ostatnimi czasy firma spotkała się z coraz to częstszym zapotrzebowaniem na bardzo dynamiczne modele, wyposażone w zindywidualizowane komponenty, ze strony swoich klientów.

Nowy dział firmy będzie miał za zadanie podołać takim specjalnym zamówieniom. Firma zamierza przenieść technologie używane na co dzień w samochodach takich jak 'safety car', a także w takich jak samochody medyczne używane w F1, do modeli AMG z najwyższej półki.

Pierwszym przykładem serii Signature będzie model CLK DTM coupe-cabriolet, który wyposażony został w turbodoładowany silnik o pojemności 5,4 litra. Moc jaką będzie w stanie osiągnąć to 582 KM. Samochód ten jest już w końcowej fazie rozwoju i dostępny będzie na rynku w przeciągu następnych 18 miesięcy. Firma zamierza bowiem sprostać wszystkim najbardziej rygorystycznym wymogom dotyczącym emisji spalin.

Drugim ogniwem produkcji będą samochody sygnowane edycją Black Series, charakteryzujące się sportowym duchem. Pierwszym dostępnym modelem będzie SL55 AMG Black Series.

Nowy dział firmy skupi się także na produkcji samochodów, które oznaczone zostaną linią Edition. W tych samochodach uwaga zostanie skoncentrowana głównie na wyglądzie zewnętrznym oraz wewnętrznym, tak jak we wchodzącym właśnie na rynek modelu CLS55 AMG IWC Ingenieur.

Czytaj także:

Ciemna strona SLK55 (2006-08-29)

Doposażona R-Klasa (2006-08-07)

Mercedes Klasa (AM)G (2006-07-31)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes AMG

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.